Abonelik Paylaş!
Görüntülenme: 14403
Oyla!
(0 oy)

27.3.2007 21:34:22

Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

zerdüşt (11)

Aşağıda soruyu bir çok arkadaşımız gibi ben de merak ediyorum. Bu konuda ilgili ve bilgili arkadaşlardan yardım istiyoruz.

"bizim ilde aile hekimliği pilot illeri arasına alındı.ben merkeze gitmek istiyorum.ama hizmet puanım yetmiyor.önceden eğitici olup ek puan almam için ne yapmam gerekiyor.torpili olanlar mı eğitici oluyorlar.neye göre bu eğitici arkadaşlar seçiliyor.biz resmen bir hafta önce pilot iller arasına alındık.ben şu aşamada geç mi kaldım yoksa.bu konuda bilgi verirseniz minnettar kalırım.bu konuyu merak eden bir çok arkadaşımada yardımcı olmuş olursunuz.."

Oyla!
(0 oy)

27.3.2007 21:45:34

eğitici seçimi

drelax (120)

Hangi ilde olduğunuzu söylememişsiniz ama gene de yardımcı olmaya çalışayım.bildiğim kadarıyla ve doğru olduğuna eminim ki, aile hekimliği 1.aşama uyum eğitimlerinde eğiticiler şöyle seçiliyor.Mutlaka sizin ilinizde de bu eğitimler yapılacaktır.Yapılan eğitimlerde ilkin il dışından eğiticiler gelirler.Her eğitim 20şer kişilik gruplarla yapılır.Eğe bu eğitimlere siz de katılırsanız, eğitim süresince yaptığınız katılımdan ve performansınızdan belirli kriterlere göre puan alırsınız.Her eğitimci herkes için puan verir.En yüksek ortalama puan alanlar eğitici adayı olarak belirlenirler.Bu puanlamanın da mutlaka bir usuluü ve belirli kuralları var.Mesela üretkenliğiniz, rahatlığınız, ilginiz, kalabalık karşısında konuşma kabiliyetiniz gib birçok unsur var sanırım.Burada siz de yüksek puan alırsanız, ilk 4-5 kişiniz eğitici olmasına karar verilir ve size eğitici olmak isteyip istemediğiniz teklif edilir.Bugüne kadar eğitici olanlardan öğrendiğimiz kadarıyla bu kadar.Yani torpil filan olamaz.Çünkü bir kişi karar vermiyor.Tüm eğiticiler ortak karar veriyorlar.Yani bu işin kuralları ve standartları var.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Oyla!
(0 oy)

7.10.2007 02:26:08

devlet sırrı

drozon (5)

valla karaman da kimsenin ruhu duymadan yapıverildi.ben duymadım en azından duyanıda bilmiyorum.artık nasıl seçiliyorsa.

Oyla!
9,5 (1 oy)

7.10.2007 21:44:32

Karaman'da eğitici seçimi

drelax (120)

drozon nasıl olduğunu biraz daha açıklar mısın?Eğitici seçimi torpille mi yapılıyor yani?Buradan ilgililerin de duymasını isterim.

Oyla!
(0 oy)

8.10.2007 23:38:46

seçim

drozon (5)

sizce en azından bir ilan gerekmezmi.üniversitede başlanan kemoterapi ilacının kullanım reçete koşullarını resmi yazıyla imza karşılığı bildirilirken,bizi birebir ilgilendiren konuda hiç haberimiz bile olmadı

Oyla!
(0 oy)

28.10.2007 21:07:56

Eğitici seçilmek avantajlı mı?

drdumhur (16)

Aile hekimliği yerleştirmelerinde eğitici olmak artık çok avantajlı olmaktan çıktı arkadaşlar.Başka bir ilde eğiticilik yaparsanız faydalı ama kendi ilinizde eğitici olmakla birkaç kişiden fazla ileri gidemezsiniz.

Oyla!
(0 oy)

9.11.2007 07:02:12

Eğitici olmanın getirisi kaç puan olabilir?

ademirer (5)

       Eğitici seçilmenin avantajlı olmaktan çıktığından bahsediliyor. Bir eğiticinin alacağı puanlar standartmıdır? Eğiticiye kaç puan verilmektedir?

        Bilgi verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

YAH
Oyla!
(0 oy)

23.11.2007 09:11:58

aile hekimliği eğitici puanları

mrtoaa (1)

arkadaşlar eğitici seçimlerinde kesinlikle torpil olmamakta daha önce arkadaşın açıkladığı gibi 5 veya 6 eğiticinin ver diği puan ortalamalarına göre eğitici seçimi gerçekleşmektedir eğitim başına alınan puanlarsa yönetmelikte bulunmaktadır,inanın eğiticilik  yapmak sadece puan için sadece 1 veya 2 kez yapılabilir,esas olan bu işe gönül vermek.

Oyla!
(0 oy)

2.3.2008 23:53:18

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

doktorada (7)

eğitici seçimi ile ilgili anlatıklarınız çok güzel fakat uşak ta böyle olmadı.Müdürlüğün belirlediği isimler eğitici oldu.Ki bu kişilerden biri 1 ay öncesine kadar müdür yardımcısıydı,bir diğeri şube müdürü,diğerleri ise bir şekilde müdürlüğe yakın kişiler.Liyakat veya hakediş söz konusu değil.tamamiyle TORPİLLL!!!!!!

Oyla!
(0 oy)

2.6.2008 22:53:57

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

kgig (3)

acik soylemek gerekirse benim torpilim diiL bilakis torpilsizligim bile warken, sectiler, kabul ettim, artik ben de egiticiyim. torpilin islemedigini bizzat gordum. mudur yardimcisinin onerdigi bir arkadasi egiticiler kabul etmediler.zaten sonradan telefon trafigi ile talepler olmasin diye kurs biter bitmez secip mudurluge sunup bakanliga gonderiyorlar listeyi.

Oyla!
(0 oy)

2.6.2008 23:30:43

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

imran_ (18)

uyum eğitimlerinde eğiticiler şöyle seçiliyor.Mutlaka sizin ilinizde de bu eğitimler yapılacaktır.Yapılan eğitimlerde ilkin il dışından eğiticiler gelirler.Her eğitim 20şer kişilik gruplarla yapılır.Eğe bu eğitimlere siz de katılırsanız,

Böyle bir duyuru yapılmıyor ki haberimiz olsun.

Oyla!
(0 oy)

3.6.2008 07:31:24

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

doktor112 (29)

öncelikle yüksek puandan itibaren istekliler kursa alınıyor.sonrada müdürlükle ilişkisi kimin iyi ise ve en fazla kim yalakalık ederse o seçiliyor.herhangi bir özel sıfatınız olması gerekmiyor.müdürlük istediğini yapıyor digerleride figüranlık yapıyor.

Oyla!
9,5 (1 oy)

3.6.2008 11:20:52

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

steteskop (11)

    Sevgili arkadaşlar, eğiticilerin seciminde torpilin olduğunu 20 kişilik bir eğitim grubundaki arkadaşlarla hep beraber yaşadık. Bize eğitim veren 5 kişilik grupta gerçekten işi hakkıyla yapan 3 arkadaş ve orda ne aradıklarını anlamadığımız 2 kişi vardı. Tüm gün boyunca eğitimleri hazırlayan ve sunan 3 arkadaşın emeğime sağlık diliyorum ve aldıkları puanların da helal olduğunu söyleyebilirim. Ancak hani hep bahsedilen ve neler olduğunu bir türlü kimsenin açıklayamadığı  o subjektif kriterler arasında en önemlisi herhalde iyi bir dil ve hitabet olmalı değil mi! Bize eğitim veren arkadaşlardan biri kekeme diyebileceğimiz kadar konuşma bozukluğuna sahipti ve ona sadece bir hafta boyunca bir konu vermişlerdi ve o da diğerleri gibi aynı puanı alacak malesef. Eğer gerçekten hakeden bu işi yapacaksa, bu görev için önceden ilan edilerek herkesin başvurma şansı olmalıydı. Müdür yardımcıları ve onların yardımcıları ve en son da torpillilerden sıra gelipte bu görevi hakeden birilerinin yapabilmesi imkansız gibi bir şey. Çünkü çekirdek kadro en baştan seçilmiş olunuyor zaten. Sonraki 80 kişilik gruplardan göstermelik 3-5 kişinin seçilmesi bir aldatmadan öteye gidemez. Sanırım bu tespitlerimi herkes yaşayarak görecek ve bunu da değiştirme şansımız yok malesef. üzerine alınması gereken arkadaşlara mesajım, yerleştirmelerde gececeğiniz insanların da meslektaşınız olduğunu ve vicdanınızı tekrar  dinlemenizi öneriyorum. Saygılar.

Oyla!
9,5 (1 oy)

9.6.2008 21:27:17

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

mualifbey (4)

Bir hayal ülkesinde,bir statü oluşturmuşlar,ve orda ona eğitmen diyorlar.Eğitmen oluyorsun;hastanede çalışıyorsan nöbetten,yada başka yerde işten yırtıyorsun.Ama hastaneyse,helede nöbet sayını ayarlamış,daraltmışsan günlere hem nöbetten puenlar geliyor hemde ortalamadan alıyorsun...Hadi nöbetler azaldı desen,ordan karım yok desen,hem lüx bir otelde kalıyorsun stressten uzakta (iş,ölüm,acı-ıstırap..) hem yolluk alıyorsun ve parayla alamayacağın puanlar alıyorsun....1 puanla,arkadaşını geçiyorsun,sıfırdan atanıyorsun oysa aile hekimliğinde yeni baştan(atama nakil yönetmeliğine göre değerlendirilmeliydi bu olay).....Müthiş bir rant ve olay...Soruyorum sizlere,en basit olayda bile adam kayırmaya yatkın olan bizler,sizce bu rant,puan,para ve yarı tatil paketinde adil mi olacağız.....Kendimizi kandırmayalım,arada %1 lik kısım dışındakiler nasıl belirlenmiştir sizce...Cevabı her işi nasıl yaptığımızı düşünerek vicdanımızda kendimize verelim.Bizler nacizane belli zekada insanlarız,kimi kandırıyoruz,kendimizi mi?Puansız gönüllü eğitmen adayı birçok arkadaşım vardı,teklif ettiler desem....Bizler sağlık sektöründe nelere gönüllü olduk,elbette punsız bir sürü gönüllü vardı.Otellerde kafa dinlemek,1 hafta dahi stressten uzak kalmak,yolluk ve ortalamadan döner sermaye yeter di bize...Bizler bunları almadan birçok kurtarma ekiplerine gönüllü olmadık mı?????Neden eğitmenlere puan verildi,neden önce gönüllü var mı diye sorulmadı????SİZCE.....Ben cevabını bulamadımda nedense.....

Oyla!
5,5 (1 oy)

27.3.2009 01:53:51

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

dr.cem (1)

anlaşılan ve bu güne kadar olanlara da bakılırsa  objektif bir düzenleme yok  en önemli kriter torpil ve özel ilişkiler


Bu mesaj, dr.cem tarafından, 27.03.2009 02:10:10 itibariyle düzenlenmiştir.
Oyla!
(0 oy)

5.12.2009 20:59:52

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

Dr.Filiz (2)

Arkadaşlar bu konuyu basına taşımalıyız başka çaresi yok.Bu çok çok haksız bir uygulama Böyle adaletsiz bir durum olabilir mi?Eğitici seçimi ve onlara hizmet puanı bahşedilmesi, başka nedenlerle de hizmet puanlarımızla oynanabileceği anlamına gelir.Mesela bakanlık beni çok sever ve bana yerleştirme öncesi bir kaç puan ekler veya tam tersi.Lütfen bu konuyla ilgilenelim lütfen.

Oyla!
(0 oy)

9.12.2009 22:33:49

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

DrKara (58)

        Allah allah ateş bacayı sarınca arkadaş mücadeleci oluyor.Bu mücadeleyi meslek örgütünüz içinde verebilirdiniz..

       Korkarımki yakında örgütçüde olursunuz siz (aman dikkat edin yasa dışı örgüt kurmaktan başınıza iş açmayın sakın)

      Şimdi ne yaparda tek başına basında haber olursunuz bilemem artık :)

Oyla!
(0 oy)

22.6.2010 00:29:55

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

gulfem (1)

Bu konu da torpil olmadığını söyleyen arkadaşlar için yazıyorum.Burda çok net bir şekilde fırsat eşitsizliği söz konusu.Eğitime alınan ilk 20 kişi o ilde ilk eğitici olma hakkını kazanıyorlar.yani ben ilimde toplam 10 kurs varsa 8. kursa katılıyorum ben şimdi son iki kurs için eğitici olabilirmiyim.Olsam ilk kursa katılan ve eğitici olan kişi benden 8 kat ilerde....Varın gerisini siz düşünün..

Oyla!
(0 oy)

17.10.2010 19:45:31

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

drbaris (8)

Arkadaşlar 1 kasımdan itibaren kullanmak zorunda olacağımız programımızı hem öğrenmek hem de diğer arkadaşlarımıza öğretmek için Doktor Turgut ve Doktor İlker Beyle beraber acilen 10 kişilik bir grup kurmamız gerekmektedir.Forumumuza üye olan ve olmayan bütün meslektaşlarımıza duyurulur.Yarın sabaha kadar sistemi öğrenmek ve karşısına çıkacak olan problemlere kimseye gebe kalmadan halletmek isteyenler lütfen mail adresime cavep yazsınlar.Unutmayın ki 1 Kasım'dan itibaren kapımıza gelecek hastaları sistemde çıkan bir sorundan dolayı saatlerce kapıda bekletmeyi kimse istemez.mail adresim: zeytunlubaris@hotmail.com

Oyla!
(0 oy)

23.2.2015 20:21:13

Yanıt: Aile hekimliğinde eğiticiler nasıl seçiliyor ?

banucan (83)

Faydalı bilgiler icin tesekkurler.

 

v-pillsbuyut.com/v-pills-sikayet.html

Etiket Ekle
Etiket:

Kullanıcı:
Parola:
Yeni Üyelik Parola Hatırlat

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikasıradyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle