Abonelik Paylaş!
Görüntülenme: 21757
Oyla!
(0 oy)

22.1.2008 13:23:46

farklı kurumdan geçiş

candaslar (3)

ben üniversite tıp fakültesinde kadrolu lisans hemşireyim.aile sağlık elemanı olarak başvurabilirmiyim.tek kazancım memlekete ailemin yanına gitmek olacak.bilgisi olan cevaplarsa sevinirim yardımınız için şimdiden teşekkürler

Oyla!
(0 oy)

22.1.2008 21:55:54

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

efeeren (54)

Başka kurumdan geçişler mevcut yönetmeliğin ilk halinde açıkça onaylanıyordu. Ancak şu anda aile sağlığı elemanı olarak başka kurumdan geçişler hem diğer kurum hem de Sağlık Bakanlığının onayına bağlı ve Bakanlık genelde onay vermiyor.

Yapacağınız işlem şöyle olabilir:

1) Bir aile hekimi ile anlaşmak

2) Çalıştığınız kurumdan ASE olmak üzere ve 5258 sayılı Kanuna istinaden muvafakat istemek

3) Aldığınız muvafakat ve aile hekimi ile anlaştığınıza dair iki tarafın imzaladığı bir dilekçe ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğüne müracaat etmek

4) Sonucu beklemek (beklerken mümkünse Bakanlık düzeyinde destek aramak fena olmaz)

Kolay gelsin...

Oyla!
(0 oy)

23.1.2008 11:35:39

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

candaslar (3)

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. eşim sağlık bakanlığında kadrolu sos.hiz.uzm. bakanlığın yeni çıkardığı yasaya göre  eşleri diğer kurumlarda çalışanlara  sağlık bakanlığına geçişlerde sorun çıkartmıyor. tek sorun bizim rektörlüğün muafakat vermemesi. hani acaba sözleşmeli olduğu için muafakat sorununu aşabilirmiyiz.kurum muafakat vermezse istafa edip geçebilirmiyim. bu konuyu bi de bu şekilde inceleye bilirseniz çok minnettar kalacağım.

Oyla!
(0 oy)

25.1.2008 00:04:19

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

aborjin61 (10)

Sizin durumunuzu ifade eden  yönetmelik .... 24.Mart.2007 tarih ve 26472 sayılı resmi gazetede yayımlanan “AİLE HEKİMLİĞİ PİLOT UYGULAMASI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK” in Ek–1, 2.Madde, B Bendi;

                        B ) Sözleşmeli Aile Sağlığı Elemanları:

                        Ebe, Hemşire ve Sağlık Memurları (Toplum Sağlığı) kendi talebi ve Bakanlık veya kurumlarını muvafakati ile aşağıdaki öncelik ve şartlar gözetilmek suretiyle sözleşmeli aile sağlığı elemanı olarak istihdam edilir.

            a)Kadrosu veya pozisyonu pilot ilde olmak şartıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve aile hekimince talep edilen ebe, hemşire veya sağlık memurları (toplum sağlığı)

            b)Diğer İller kamu kurum ve kurum ve kuruluş kadro veya pozisyonlarında görev yapan veya bakanlık kadro veya pozisyonlarından unvanlarına göre “A” hizmet gurubu illerde görev yapan ve aile hekimince talep edilen ebe, hemşire veya sağlık memurları (toplum sağlığı)

Yönetmelik şartlarına haiz olsanız dahi üniversite size muvafakat vermez. Bu durumda Kurum değiştirerek Sağlık Bakanlığı na geçiş yapmanız sonrasında aile hekimliğinin uygulandığı illere tayin yaptırmanız gerekir veya Sağlık Bakanlığı  Atama ve Nakil Yönetmeliğine göre( A) grubu bir ilde olmanız  sorunun bir kısmını halletmeniz demektir. Ama bununla bitmiyor. Yönetmeliği dikkatlice okursanız sizi bir aile hekiminin talep etmesi gerekiyor.

Bana sorarsan var olan huzurunu bozma...Aile Hekimleri öncelikle Ebe leri tercih ediyor. Yorumları okuyorsanız eğer birkaç hekimden fazlası değildir Aile Sağlığı Elemanları hakkında olumlu yorum yapan... Üstelik sizin Üniversite Hastenelerinde ne zor şartlar altında çalıştığını bilen bir meslek grubundan arkadaşınız olarak tavsiyem. Pilot Uygulama hele bir bitsin, içi boş mevzuatla yürümüyor bu işler yani bu işin yarını henüz karanlık....

 

Oyla!
(0 oy)

25.1.2008 09:03:30

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

beyhekim (58)

aborjin başka bir başlık altındada ark niyetini kusmuşsun oradada sana cevap yazmıştım ama senin bir cevabın olmadığı için cevap vermemişsin. ordaki yazdıklarına orda cevap vermiştim okursun umarım. 1-2 kelime iyi yorum anca... demişsin. sen bu şekilde yazdıkça aile hekimlerinden ase lerle ilgili iyi yorum yazmasını boşuna beklersin.çorumda ebe hemşire farketmeden ase olarak çalşmak isteyen tüm yardımcı sağlık personeli birileriyle anlaştı 1-2 kişi belki anlaşamamıştır. ama 1-2 kişi olması suçun onlarda olduğunu gösterir zaten. galiba sende o 1-2 kişiden birisin.

Oyla!
(0 oy)

29.1.2008 13:55:57

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

aborjin61 (10)

Sevgili Beyhekim... sandığınız gibi ASE değilim. Buyüzden  Kompleksimde  yok. Sadece hekim olarak ASE lere bakış açınızı doğru bulmuyorum. Uygulamadaki  Yönetmelikler ASE lerle ilgili net ifadeler içermiyor bunun farkındasınız. ama sizi rahatsız etmiyor. diğer hekimlerde böyle yorumlamışlar  birkaç istisna var tabiki.. Amirliğiniz, üst olmanız işini iyi yapan, sorumluluğunu yerine getiren hiçbir eleman için sorun olmaz.  benim  içinde  geçerli Art niyetli olan ben değilim hekim arkadaşlarınız. BEN ÖRNEĞİ   VEREYİM YORUMU SİZ YAPIN....

Zamanında yapmam gereken aşıyı bir gerekçeyle yaptırmadınız  (performans kesintisine uğrama pahasına) Müdürlüğe bildirdiniz. ..Uyarıldım!!!  ikinci kez zamanında yapmam gereken aşıyı bir gerekçeyle yaptırmadınız  veya geçiktirdiniz. ( yine performans kesintisine uğradınız) Müdürlüğe bildirdiniz tabiki tespiti AHBS kayıtlarından yapılır ve 2. kez uyarıyla beraber sözleşmem fesh edilir.(12 Ağustos 2005 tarih ve 25904 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren “Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Kapsamında Sağlık Bakanlığınca Çalıştırılan Personele Yapılacak Ödemeler ve Sözleşme Şartları Hakkında Yönetmelik Madde -16 )

AH.liği ekip işi  olarak planlanmış,  elbette bu konuda farklı bir ifade kullanmak yanlıştır. Görevini iyi  ve tam yapması, sorumluluk bilinci, hasta hekim ilişkileri, kendini geliştirebilme yeteneği,yeniliklere açık olması ve hizmette verimliliğinin,  sürekliliğinin hep en üst seviyede olması istenir ve beklenir.Böylede olması gerekir. Buna bir itirazım yok.... Burda tepki gösterdiğim hekim de değil  aslında... ama Yönetmeliğin böyle bir açığı var diye  bunu kullanmaktan çekinmeyen  hekime  hiç bir şey söylemeyelimmi?  Örneği kendim gibi verdim ... ama değil tabiki SONUCU söyleyeyim ..

Hekim arkadaşınız merkeze tayinle gelmesi mümkün olmayan yakın akrabası ile sözleşme imzaladı........ART NİYETLİ .... KUSAN.... BENMİYİM..

Oyla!
(0 oy)

29.1.2008 14:13:20

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

beyhekim (58)

yardımcı sağlık personelive hekim değilseniz ase eşisiniz anladığım kadarıyla . eşi yrdımcı sağlık personeli olan veya bir yardımcı sağlık personeliyle çok iyi anlaşan bir hekim tabiki onunla çalışmak ister. yadığınız tüm yazılarda aile hekiminin istediği personel kısmını vurgulayıp altını çizmişsiniz.peki ne önereceksiniz o zaman kim seçecek yardımcı sağlık personeli mi hekimi seçecek.1-2 yanlış uygulama her yerde ve konuda olabilir. ama yerinede bir şey önererek eleştirebilirsiniz. peki köylerde çalışacağıma aynı paraya toplum sağlığı merkezinde yatarak alacağım niye anlaşayım diyen personeller ne olacak benim ilçemde böle 8-10 kişi sayabilirim size.  söylediğiniz gibi bu uygulamanınaçığı falan değil. adı üstünde a.h sistemi burda tüm sorumluluk hekimde her şey sizden soruluyor. performansınız iyi ise hem sizin hem ase nınızın maaşı artıyor. merkez konusuna gelince burdail merkezinde çoğu yardımcı sağlık personeli anlaşmadı köyden kurtulmak isteyenler karşılıklı anlaşarak hekimle anlaştı ve bu çok doğal ve hakları burda eleştirilebilecek kimse yok. arkadaşlarımız anca köylerden bulabildiler. köylerde görevlendirilme ile idare ediyor. hala art niyetli olduğunuz veya olaya sadece kendi tarafınızdan baktığınızı düşünüyoru

Oyla!
(0 oy)

29.1.2008 21:17:17

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

efeeren (54)

Sayın candaslar

Eşinizin Sağlık Bakanlığında kadrolu personel olmasının sizin Bakanlığa geçişinize katkısı olup olmayacağı hususunu bilemiyorum. Ancak normal şartlarda bile ASE olarak kurum dışından geçiş zor iken üniversitenizin muvafakat vermemesi halinde geçişiniz iyice zorlanacaktır. Hele ki Sağlık Bakanlığında sözleşmeli olarak çalışacağınız ve gerekli durumda da kuruma geri dönebileceğiniz göz önüne alındığında muvafakat sorununun iyice artacağı ortada. Sizin açınızdan en iyi çözüm yolunun kurumlararası geçiş yaptırmanız ve sonrasında isteğiniz halinde ASE olmanızdır.

Forumda yazılanlar ASE noktasında kafanızı karıştırmasın. Anlaşabildiğiniz bir doktor bulmanız durumunda ASE olarak iyi bir çalışma ortamında gönlünüzce mesleğinizi icra edebilirsiniz. Maaşların az olduğu bi gerçek ancak Toplum Sağlığı Merkezlerinde kalan hemşirelerin daha iyi şartlarda ve daha yüksek maaşlarla çalışmadığınıda biliniz. Ayrıca TSM'lerde hergün biryerlerde geçici görevlendirilme riski ile yaşayacağınıza ASE olarak daha huzurlu olacağınızı düşünüyorum.

Gönlünüze göre bir çalışma ortamı dilerim.

Oyla!
(0 oy)

31.1.2008 11:33:28

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

candaslar (3)

ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşşekkür ederim. çalışmadan kaçan biri değilim ama haftada 56 saat en az 48 saat çalışıyorum.Üniversitede çalıştığınız için bilirsiniz normal 8 saat bile ful koşturmayla geçer. bıraktım sosyal bi yaşantı sürmeyi evimle ve çocuğumla dahi ilgilenemiyorum.mesaii sonrası sadece dinlenmek için yatıyorum.Muafakat için uğraşacam olmazsa istifa edip kurtulacam. zaten eşimde sürekli istifa et diyor. 

Oyla!
(0 oy)

15.2.2008 00:34:11

Yanıt: farklı kurumdan geçiş ...

aborjin61 (10)

Alıngan Beyhekim.......

Forumda hangi başlık altında olursa olsun yorum peşindesin dikkat etmeye gerek yok aslında .....Hekim  adı geçen her yerde sen varsın... siz hep övülecek yaratıklarmısınız kardeşim ..en ufak eleştiriye tahammülünüz yok. Herşeyin doğrusunu siz mi biliyosunuz? Hayret sizi farkedememişler,  adını bilmediğimiz bir ilçede kalmışsınız. Muhtemelen de tek doktorsunuz ... İşinizinde çok yoğun olduğu kesin .insanlara feda ediyorsunuz kendinizi saat sınırı olmadan ...Peki bu foruma  nasıl bu kadar zaman ayırabiliyorsunuz. Mesainizi bize laf yetiştirmek, kendinizi övmek için değil, aldığın ama bana göre hak etmediğin maaşının karşılığını  ihtiyacı  olan insanlara vermek için harcayın .........

Oyla!
(0 oy)

15.2.2008 09:25:29

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

beyhekim (58)

gereksiz aborjin;

benim sağlık ocağı hekimiykende a.hekimi ikende yaptıklarımı hastalarım ve allah biliyor. senin bilmen hiç önemli değil. işini yapmak istemeyen  senin gibi ark niyetli insanların eleştirisine tahammülüm yok haklısın. sağlık konusunda herşeyi senden daha iyi bildiğim de kesin. ase deüilsin a.h. de değilsin sana ne o zaman işleyişden. kendi işinle uğraş o zaman.mesai sınırım yok buna emin olabilirsiniz. evet tek hekimi kendi işimi kendim yapıyorum sobamıda yakıyorum, yeri geldiğinde enjeksiyonuda, aşıyıda senin gibi kendini bişey sanan birine ihtiyacım yok anlaşılan. bu sistemden öncede aldığım 1200 maaşı 400 döneri ( söylenmez ama mecbur bıraktın) sevk ettiğim hastaların yol parası, parası olmayanların ilaç parası olarak vermiştim. şimdide vermeye devam ediyorum. aldığım maaşı sonuna kadar da hakediyorum. kaç kişiyi arbanla acile il devlet hastanesine götürmüş olabilirsin.... sıfır. bunları yapmak beni yüceltirmi   hayır. insanlık görevi çünkü.  sistemi beğenmiyorsan girme. girmemişsin zaten hala da mutsuzsan git özelde çalış şu an ki maaşını yarısına .... bence senin aldığın maaş fazla ve devletde böyle düşündüğün için aile hekimliği pilot kanunu değişip gerçek kanun geldiğinde a.hekilerinin ase maaşlarını kendisinin vermeini istiyor. bu durumda senin gibiler işsiz kalacak demektir. nankör, kendini olduğundan üstün gören, nifak sokmak içi üstün gayret gösteren biriyle kim çalışmak ister ki..  seni aşşağılık kompleksinle başbaşa bırakıyorum. şuan bile haketmediğin maaşını harca forum sayfalarında hiç bir zaman ulaşamayacağın yerlere mundar demeye devam et. allahın sopası yoktur derler ya.. inşallah bu yerdiğin hekimlerden birine annen baban eşinin sağlığı  için yalvarır duruma düşürmez allah seni...

Oyla!
(0 oy)

15.2.2008 16:42:22

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

kellrelax (7)

sevgili beyhekim kardeşim,lütfen ALLAH lafzını yazarken küçük harf kullanmayalım saygılarımla

Oyla!
(0 oy)

15.2.2008 17:51:22

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

beyhekim (58)

haklsısınız kusura bakmayın biraz sinirli yazdım dikkat etmemişim uyardığınız için teşekkür ederim

Oyla!
(0 oy)

15.2.2008 21:50:21

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

eron (32)

aborjin 61...

beyhekim adlı şahıs hakkındaki yerinde tanınız ve tespitiniz için sizi candan kutlar başarılar dilerim. kendileri biraz megalo takılıyor.

Oyla!
(0 oy)

16.2.2008 10:27:19

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

beyhekim (58)

eğer farklı kurumdan geçişdeki eron la aynı iseniz bencillik ,hep ben merkeziyetçiliği, megolamanlık konusunda konunun piri olduğunuz oradaki yazılarınızda açık ve net anlaşılmakta. kendi sözünüz  dü sizden başkası acil hekimliğ yapamıyormuş özellikle 1. basamak hekimleri.  orda hekim arkadaşla uğraşıyordun hayırdır. gücün aklın yetmedimi ona benimlemi şansını deneyeceksin

Oyla!
(0 oy)

16.2.2008 15:19:32

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

eron (32)

""gücün aklın yetmedimi ona benimlemi şansını deneyeceksin"""

bu cümleyi yazan kimse için üzülüyorum. Ama sevindirici tarafı en azından kendini iyi tanıyor.

Oyla!
(0 oy)

23.2.2015 21:34:22

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

banucan (83)

Faydalı bir yazı.

 

v-pillsbuyut.com/v-pills-uyari.html

Oyla!
(0 oy)

18.9.2015 02:38:44

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

realrock36 (7)

Hizmet olarak bilgilendirici gayet iyi teşekkürler.

http://www.hizmetio.com/sektor/nakliyat/

Oyla!
(0 oy)

12.10.2016 15:39:28

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

banucan (83)

keemun çayı

Oyla!
(0 oy)

17.12.2016 21:35:51

Yanıt: farklı kurumdan geçiş

banucan (83)

Harika !

 

kara mamba yağı

Etiket Ekle
Etiket:

Kullanıcı:
Parola:
Yeni Üyelik Parola Hatırlat

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikasıradyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle