Abonelik Paylaş!
Görüntülenme: 10173
Oyla!
(0 oy)

16.7.2008 21:54:29

Çok özür dileyerek soruyorum???

bilmiyom (1)

Yakışıksız bir soru soruyorsam tekrar tekrar özür dilerim. Arkadaşlar bir aile hekiminin eline aylık ortalama net ne kadar yeni lira geçiyor öğrenebilirmiyim? Cevaplarınız için teşekkürler.

Oyla!
(0 oy)

17.7.2008 07:39:58

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

drgarybean (19)

Kardesim bunun için özür dilemenize gerek yok ki. kimsenin gizlisi saklisi yok. bir aile hekimi temel 1800 ytl buna ilave kayitli kisilerin 1000 kisiden sonrasi için her kisi basina 1,20 YTL alir. 3500 kayitli kisisi olan bir hekim 1800+2500*1,2  yani 4800 ytl alir. bunun içinden vergileri ve SGK kesintisi yapilir. geri ne kalirsa alir. bunlarin disinda 2300 ytl cari giderler ( kira, eleman, elektrik,su,yakit,internet esya vs harcamalari için) ödenegi alir. yani hesabina 6100 yatar bu paradan bütün masraflari kendisi karsilar.

Oyla!
(0 oy)

22.8.2008 14:10:01

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum??? bencede!!!!!!!!!!!!

nnisann11 (5)

bencede çok öüzrdileyereksorulması gereken bi soru.çünkü aile hekimliği sıfatı haketmeden .mecburiyetten . kadro doldurmak için pratisyen hekimlere verildiği herkes tarafından malum bi konu.dolayısıyla bundan dolayı alınacak 6 milyarıda sormak özür gerektirir....

Oyla!
(0 oy)

23.8.2008 12:31:54

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

beyhekim (58)

6 milyar maaşımız değil arkadaşlar içinde 2300 asm gider 400-500 mobil ücreti var yani maaş 3000-4000 arası buda bir hekimin hakettiği bi ücret... fazla olduğu konusunda imalar kişinin kendi aşşağılık kompleksini yada kişiliğinin oturmadığını ki ben mutsuzum herkezide irrite edeyim anlamına gelmektedir

Oyla!
(0 oy)

23.8.2008 16:49:17

Yanıt:

nnisann11 (5)

bu paralara --- mümessil / doktor   --  eczacı / doktor -- ilişkilerinide dahil edin . eczaneden fatura altı aldığınız  paraları , mümessillerle ilaç yazma karşılığında aldığınız paraları ekleyin. size giderler için verilen parayı cebe atıp ihtiyaçları sağa sola karşılatıklarınızda hesaplayın. bu okumuş ,ben bilirim  entellektuel tavırdan kurtulun. bunları reeel de de söyleriz sanalda da . ekip başı olarak kalın , görevinizi yapın . sınırları zorlamayın.. bi gün çalışır uzman olursun , o zaman psikiyatrist olarak kişilik testi , kompleks ölçümü, mutsuzluk testi   falan yaparsın. oturmuşmu oturmamışmı die . okk.  

Oyla!
(0 oy)

24.8.2008 16:09:25

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

doktor112 (29)

nnisann11 özellikle senin için yazıyorum.bu kin nefret niçin anlamadım.sanki insanlıktan çıkmış gibisin belliki dr degilsin ve dr un birinden kazık yemişin ama sen yinede insanlığını kaybetme bir gün mutlaka lazım olur.bu iftiralarla nereye varırsın onuda sen düşün.

Oyla!
(0 oy)

24.8.2008 16:12:15

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

doktor112 (29)

nnisann11 özellikle senin için yazıyorum.bu kin nefret niçin anlamadım.sanki insanlıktan çıkmış gibisin belliki dr degilsin ve dr un birinden kazık yemişin ama sen yinede insanlığını kaybetme bir gün mutlaka lazım olur.bu iftiralarla nereye varırsın onuda sen düşün.

Oyla!
(0 oy)

24.8.2008 16:24:26

sadece gülüyorum

mehtap (5)

Kimin parası kimden kıskanılıyor, bence az bile alınıyor.. Helal hoş olsun,

Oyla!
(0 oy)

28.2.2009 22:19:39

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

drcem (8)

bu kesin reprezant:):)

Oyla!
(0 oy)

4.3.2009 12:05:28

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

drvesaire (10)

Tabip odaları muayenehanesi olan hekimler için 2009 yılı asgari muayene ücretlerini açıklamıştır.gündüz asgari ücret kdv dahil 81 ytl dir.Bu ücret belirlenirken pratisyen- uzman ayrımı gözetilmemiştir.Muayenehanede günde 10 hasta bakan hekim haftanın 6 günü çalışsa 81x10=810x24=19440ytl para kazanacak bunun vergisini ,kirasını, personel ve malzeme parasını %60 olarak düşsek bile elinde en az 7000-7500 YTL arasında para kalacak.Bu özel hekimlik bizi bağlamaz biz kamu hizmeti yapıyoruz desek bile döner sermaye saymanlığı birinci basamak muayene ücretini kişi başı değil de muayene başına 10ytl veriyor diyelim.Bugün bir aile hekiminin ortalama günlük 50-60 hastası var.Bu da ayda 60x10=600x20=12000ytl eder.bundan asm giderleri ve personelin parasını da bizim vereceğimizi düşünüp 4000-5000 ytl yi düşsek bile hekimin enaz 6000 ytl yi üstelik te eskisinden çok daha az hasta bakarak kazanması gerekiyor ve bunlar asgari ücretler.İngiltere de aile hekimleri hasta başı muayene ücretinin 100 euro olmasını talep ediyorlarmış.Bizde özel muayene ücreti bile 50 euronun altında tabii ki onlarla aynı seviyede olmaz olmamalı ama hekimlerin emekliliğe yansıyan ücretleri düşüktür ve düşük bırakılmaya çalışılmaktadır.masraf parası sanki maaşın yükseltilebilmesi için yapay bir çözüm gibi uygulamaya koyulmuş aile hekimliğini seçmek istemeyen hekimler için cazibe oluşturulmaya çalışılmıştır.Yukarıdaki hesap basit bir bakkal hesabı gibidir ama hak edilen emin olun çok daha fazlasıdır.

Oyla!
(0 oy)

18.3.2009 23:16:49

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

DrKara (58)

           Sevgili meslektaşım.Sen ingiltereyi örnek veriyorsun.Ben sana semtimdeki özel hastaneyi örnek vereyim.Pratisyen hekim arkadaşla hemşire hanımların arasında tam 8 kat maaş farkı var.

          Biz ise hala burda 1-2 olan maaş farkını korumaya çalışıyoruz.Bakanlık gider yardımını kestiğinde şu an burda car car bağıran arkadaşlarımız ne yapacak merak ediyorum.Dünyada oran 1/3 ile 1/5 arasında ise biz neden hala 1/2 leri tartışıyoruz.

        Maaşlarımız arasında dünyadaki en alt oran olan 1/3 resmi olarak uygulansın.

       Gider yardımı denilen kandırmaca kaldırılsın ve fatura karşılığı giderler ödensin.

       Bizde buralarda ve birimlerimizde şu maaş kavgasından kurtulalım artık.

       Herkes yerini ve ücretini bilsin ve içine sindirsin.Yoksa işimiz çok zor.

Oyla!
(0 oy)

19.3.2009 11:27:35

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

drvesaire (10)

Sayın DrKara zaten ben bu örnekleri ebe veya hemşire maaşıyla kıyaslamak için vermedim.bilmiyom isimli arkadaşın masum görünen sorusu üzerine terbiyesizleşen ve saçmalayan nnisann11 isimli kişiye düzeyli bir cevap verebilmek için verdim.Aile hekimliğindeki ücretlendirme yasadaki bazı engeller nedeniyle arttırılamıyor diye biliyorum.Ama istenirse uygun düzenleme yapmak mümkün.Bu gün hiç kimsenin doğru dürüst  seyretmediği TRT de görevli olup ta yüksek maaşlar alan sanatçılar olduğunu biliyoruz.Devlet öyle uygun görmüşse, bu ücreti bu hizmete vereceğim demişse hiç kimsenin yakışıksız yorumlar yapmaya hakkı yoktur.Yurtdışı örneğini ise bir gün oralardaki gibi olabilme duygusuyla yazdım.Çünkü hak edene hak ettiği verilmeye çalışılıyor en azından.Daha önce çalıştığım yere görevli olarak gelen,Hollanda büyükelçiliğinde çalışan,Türkçeyi çok güzel konuşan bir hollanda vatandaşına sormuştum: Siz de de yolsuzluklar olmuyor mu diye..Adam birinci ve ikinci dünya savaşından sonraki dönemlerde böyle yolsuzluklarla dolu bir dönemin yaşandığını ama halk ,yöneticiler,hukukçular ve kanun koyucuların ortak mutabakatı ile artık bu böyle gidemez,bazı şeyleri düzeltmemiz ve temizlememiz gerek diyerek radikal kararlar alıp uyguladıklarını söyledi.Artık yolsuzluklara sadece dışarıdan gelen göçmenlerin kalkıştığını söyledi.Böyle bir durum olduğunda oradaki insanlarda eninde sonunda doğrular ortaya çıkar ve bu işi yapanlar gerekli cezayı alır duygusu var.nnisann11 i de anlıyorum.Binlerce mensubu bulunan bir meslek grubunun içinde kötü, sapık,çıkarcı,yolsuzluk yapan insanlar elbette olacaktır.Ama bizdeki sorun o insanların yaptıklarının yanına kar kalacağını ,hiç ceza almayacaklarını düşünmemizdir.Medeni bir ülkede nnisan11 gibi sorumlu vatandaşlar bir yolsuzluk,bir çıkar ilişkisine tanık olmuşlarsa ilgili makamlara suç duyurusunda bulunur,gerekli tahkikat layıkıyla yapılır,kanundaki ceza uygulanır.Ama bizde kimliğini gizleyerek saçma sapan atıp tutmak,iftira etmek dışında bir şey yapmak anlamsız görülür.O yüzden bu tarz yorumları ciddiye almasam da bu forumları okuyan insanlar için bir kaç açıklama yazma ihtiyacı hissediyorum.Bizleri böyle saçma yorumlara göre değerlendirmesinler olaylara daha geniş açıdan baksılar diye..Saygılar!

Oyla!
(0 oy)

18.3.2011 21:52:13

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

reprezant (1)
drcem demiş ki;

 


bu kesin reprezant:):)

 

merhaba cem bey; yorum yazdığınız arkadaş reprezantmı değilmi bilemem, aslında sizinde doktor olup olmadığınızda şüpheli. bu siteye üye olur iken sadece mail adresinizi yazmanız yeterli. meslek, uzmanlık ve akademik branşı istediğiniz gibi doldurup üyede olabilir herkes. ben bir reprezantım ve sizin yorumunuza bir cevap yazma hakkım doğdu.

Siz bu sitede olumlu yorumları hekim veya eczacıların, olumsuz konu ve yorumların reprezanların yazdıklarını düşünüyorsanız bence çok büyük hata yapıyorsunuz. gördüğüm kadarı ile de bu şekilde düşünüyorsunuz.

biz reprezantlar sizlerin özel günlerinizi ailenizden önce hatırlar ve kutlarız. çünki sizlere değer veririz. en yakın aile bireylerinizden ve sıkı dostlarınızdan daha çok karşılaşırız, bir işiniz olsa bu sıkı dostlarınızı arasanız yardıma gelmek istemezler veya türlü bahaneler üretirler, oysa bizleri her aramanızda yardımınıza koşarız. medikal destek istediğinizde yanınızdayız. mesai dışında ailece görüştüğümüz bir çok hekimimiz var.

cem bey; sizin bir tane reprezant dostunuzun olduğunu sanmıyorum. nedeni olarakyorum yaptığınız ve reprezant olarak nitelendirdiğiniz kişinin yazmış olduğu talihsiz açıklamaların sizin ile bağdaştığı, sizin yapmış olduğunuz hataları bu platformda diğer meslektaşlarınız ile paylaşılmasından duymuş olduğunuz rahatsızlık olarak nitelendiriyorum.

Sağlık sektöründe bir çok saygıdeğer reprezant arkadaşlarım, saygı değer doktor arkadaşlarım, saygıdeğer eczacı arkadaşlarım var. bir kaç kendini bilmez reprezant, doktor ve eczacının sektörümüzü ticarethane ve kirli pazarlıkların döndüğü bir ortam olarak görtermesi çok üzücüdür.

bu platformdaki tüm sağlık çalışanlarına saygılarımı sunar iyi akşamlar dilerim.

Oyla!
(0 oy)

23.2.2015 20:04:51

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

banucan (83)

Açıklayıcı bilgiler. Teşekkürler.

v-pillsbuyut.com/siparis

Oyla!
(0 oy)

17.12.2016 19:24:34

Yanıt: Çok özür dileyerek soruyorum???

banucan (83)

güzel bir makale

psorifix

Etiket Ekle
Etiket:

Kullanıcı:
Parola:
Yeni Üyelik Parola Hatırlat

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikasıradyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle