Abonelik Paylaş!
Görüntülenme: 7997
Oyla!
(0 oy)

15.8.2008 19:32:41

"Eğitici Puan" iptali için bölge idare mahkemesine başvuran var mı?

dr.tugrul (3)

merhaba,

Kayseri de   "aile hekimliği 1. aşama uyum eğitimi" bitmek üzere. birkaç ay içinde yerleştirme yapılması bekleniyor.

Bildiğiniz gibi "AİLE HEKİMLİĞİ PİLOT UYGULAMASI HAKKINDA YÖNETMELİKTE"

eğiticiler aşağıdaki ek 2 deki gibi puanlar veriliyor.Çoğu yerde olduğu gibi burada da eğiticiler hatır ,tanıdık ,arkadaş usulü ile seçildiler.Otel den hiç çıkmayan eğiticiler var hatta :(

İzmir tabip odası ,bu eğitici puanlarına karşı Danıştay'a dava açmış durumda benim bildiğim kadarı ile.

Aile hekimliğine geçmiş veya geçmemiş olan sizlerden v kişisel olarak Bölge İdare Mahkemesine başvuran var mı?

İlk ben mi olacağım diye düşünüyorum,

Teşekkürler...

 

Oyla!
8,5 (1 oy)

16.8.2008 10:05:47

Yanıt: "Eğitici Puan" iptali için bölge idare mahkemesine başvuran var mı?

doktor112 (29)

seçilme kıriterleri belli olmayan sadece idareyle arası iyi olanların seçildiği bu sistemde kesinlikle düşük puanlıların mahkemeye müracaatları şart bence bu kadar adil olmayan başka bir olay görülmemiştir.sen yıllarca çalış adam 8 kurs girsin 4600 puanı alsın buda gariban için 4 yıllık hizmet demek.düşük puanlı arkadaşlar mutlaka verin mahkemeye.

Oyla!
(0 oy)

17.8.2008 11:04:15

Yanıt: "Eğitici Puan" iptali için bölge idare mahkemesine başvuran var mı?

dr.tugrul (3)

hiç kimse  yok mu?herkes buna razı olmuş durumda anladığım kadarıyla.

2,5 haftalık eğitimle aldıkları hizmet puanı için ,sizin 1 yıl çalışmanız lazım,Bölge İdareye gitmeyi düşünen yok mu hiç,yoksa Danıştay'ın kararını mı bekliyorsunuz?

Saygılar...

Oyla!
(0 oy)

17.8.2008 15:25:11

Yanıt: "Eğitici Puan" iptali için bölge idare mahkemesine başvuran var mı?

drgarybean (19)

Arkadaşlar!

eğiticiler paun almak zorundadır. eğiticilik kolay bişey değildir. 10 gün boyunca otele tıkılıp konularla, dökümanlarla ve aile hekimliği karşıtlarıyla uğraşmak gerçekten kolay değildir. kanun gereği eğitim almayanlar aile hekimliği yapamazlar. her hekimin eğitimi almaları gerekmektedir. iller bu kadar hızla aile hekimliğine geçirilirlerken sabit eğiticilerin de bu işin altından kalkmaları mümkün değildir. eğiticiler eğitim alanların içinden seçilmeleri elzemdir. eğer eğitici olacaklara bir şey verilmezse kimse eğitici olmayacaktır. belki para ödenebilirdi bu iş için belki bu kadar kavga kopmazdı da. bakanlık bu yönden niye olaya bakmadı hala anlamış değilim ama işin başından beri böyle kurgulandı böyle gidiyor. ilk zamanlarda her eğitim 1000 puan her il dışı eğitim de 1500 puandı. 7000 puanı olan doktorun 22000 puana çıkarıldığını da gördük. babası ölürken ertesi günü eğiticiliği kaçırmayacağım diye eğitime geleni de gördük. keşke para karşılığı eğitici seçselerdi de bu kadar yaygara olmasaydı. puanın ADALETSİZ olduğuna sonuna kadar katılıyorum. asıl adaletsiz yönü eğiticilerin bir kısmının hatır ve dostluk için seçiliyor olması. bunun denetlenmesi lazım. eğitim koordinatörlerinin bunun önüne geçmesi gerekirdi ama onların da pek umurunda olmasa gerek. ama şu gerçek puan olmasa kimse eğitici olmaz. aile hekimliğine başladıktan sonra yeni aile hekimleri için ek eğitim yapan bir ilde eğitici olup puan yükseltmek için yapmadığını bırakmayanların bu eğitimlere gelmdikleri bir gerçek çünkü karşılığı yok. puan olsaydı gelirdi. sanıyorum demek istediğim anlaşıldı

Oyla!
(0 oy)

17.8.2008 23:08:32

Yanıt: "Eğitici Puan" iptali için bölge idare mahkemesine başvuran var mı?

dr.tugrul (3)

"aile hekimliği karşıtlarıyla uğraşmak" Aynen eğiticiler gibi konuştunuz.Bu 10 günlük yiyip ,içmeye  eğitim diyenlere de sanırım herkes gülüyordur.20-25 sayfa powerpoint sunusundan üç-beş satır ezberleyip,sonra da interaktif eğitim hikayesi ile konuyu katılımcılara atan bir tiyatro oynanıyor bu eğitimlerde.sonra haydi ara yensin içilsin,muhabbet.

İnsanlar yapılan haksızlığın ,üçkağıdın farkında olduğu için bu, eğitimlere negatif görüşlerle geliyorlar.

Eğiticiler puan almak zorunda filan değildir.Bu gereksiz 10 güne eğitim denemez.Bu tiyatro belirli kişilerin hizmet puanlarının artırılması için oynanıyor.

Danıştay / Bölge İdare Mahkemeleri muhakkak bu komediye durdurma kararı verecektir.Yerleştirmeler yeniden yapılmak zorunda kalınılacak.

 

Oyla!
9,5 (1 oy)

18.8.2008 11:28:59

Yanıt: "Eğitici Puan" iptali için bölge idare mahkemesine başvuran var mı?

drAhmet (1)
Kayseri'deki bu eğitimlerde işini hakkıyla yapan bir elin parmağını geçmez,zaten arkadaşın da dediği gibi bu eğitimlerle doktor eğitilir mi oda ayrı bir soru.iletişimmiş,diyalogmuş vs. saçma sapan konular işlendi.eğitimlerde kimlerin seçileceği önceden zaten biliniyor. Hatta bir arkadaşım eğitimde yaşadığı olay;eğitimin 3. günü katılımcılardan bir tanesi,her ders sonunda doldurtturulan anketi kendi dağıtmaya başlamış.Diğer katılımcılarda "Eğiticiliğe antreman mı yapıyorsun " şeklinde arkadaşa takılmışlar. Sonunda bu kişi gerçekten eğitici oldu. Yani bu eğitim işi gerçekçi değildir.Hele siyasetin kol gezdiği İç Anadolu şehirlerinde eğiticilerin hak ettiği için seçildiğini söylemek gerçekten abesle iştigaldir. Ama mahkeme olumlu yada olumsuz bir karar verse bile müdürlükler muhakkak bu kişilere tavır alacaktır.Bu Türkiye'nin bir gerçeğidir.
Oyla!
(0 oy)

19.8.2008 15:32:37

Yanıt: "Eğitici Puan" iptali için bölge idare mahkemesine başvuran var mı?

drgarybean (19)

danıştayla çözülecek bir durum değildir bu. bu konuyu iptal ettirmek için nice il tabip odaları mahkemeleri aşındırdılar da avuçlarını yaladılar. bununla birlikte mahkeme kararı geriye dönük işlemez. kimse sanmasın ki yerleştirmeler iptal edilecek yeniden yerleştirilecek. eğiticilere verilen puanların adaletsizlik olduğunu zaten belirtmiştim. başka şekilde özendirici karşılıklar verilmeli. 10 gün yeme içme diyen de yanlış düşünüyor onu da söyleyeyim. emek emektir. ama puan adaletsizliğe yol açıyor gerçek bu. torpillilerin eğitici olduğunu kimse inkar edemez. bu işlerin her aşamasını bilen biri olarak sizlere katılıyorum ama mahkeme boş uğraş arkadaşlar boşa umut bağlamayın. daha önce çok mahkeme geçti aynı konuda. hepsi boş çıktı sonuçta puan kanunsuz değildir seçimler adaletsizdir bunu ispat etmek lazım.

Oyla!
(0 oy)

25.8.2008 17:10:30

Yanıt: "Eğitici Puan" iptali için bölge idare mahkemesine başvuran var mı?

drn31 (4)

Arkadaşlar ben bu puanlamadan hiçbirşey anlamadım açıklayan olursa sevinirim.yani 1 eğitim veren 300 16 eğitim veren 16x10=1600 7 eğitim veren 7x800=5600 puanmı alacak ne saçma ...doğrusu bumu ?cevaplar için çok teşekkürler

Oyla!
(0 oy)

23.2.2015 21:28:23

Yanıt: "Eğitici Puan" iptali için bölge idare mahkemesine başvuran var mı?

banucan (83)

Tesekkurler.

 

v-pillsbuyut.com/v-pills-barkod-kontrolu.html

Etiket Ekle
Etiket:

Kullanıcı:
Parola:
Yeni Üyelik Parola Hatırlat

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikasıradyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle