Abonelik Paylaş!
Görüntülenme: 8619
Oyla!
(0 oy)

2.9.2008 12:01:42

Sözleşmeli Arkadaşlar Aile hekimliğine geçmeden önce iyi düşünün....

potincek (3)

Adıyamanda 2 yıldır Aile hekimliğinde çalışıyorum. Maaş 1950-2050 arası. şu an 4924 lü olmaya devam etsem alacağım maaş 1600 -1700 civarı (dönerle beraber) . Arada 300 ytl farkı çok önemseyenler buyursun geçsin.

Ancak  özlük haklarım daha önceliklidir diyenlere kesinlikle geçmesinler derim.

1. si 10 yıl sözleşme yaparsanız tayin hakkı olayı ve kalıcı kadro olayı bu sisteme geçerseniz erteleniyor. çünkü bu sistemde çalıştığınız sürece süresiz izinli sayılıyorsunuz. yani mecburu görevden sayılmıyor. keza 4924 sözleşmesi imzalayamıyorsunuz.

2. si ayrıldıktan sonra size yer bulmakta epey güçlük çekiyorar çünkü siz aile sağlığı elemanı iken toplum sağlığı merkezleri kadroları belirleniyor. ve siz bulunduğunuz ilin en kötü yerinde çalışmak zorunda kalıyorsunuz. çünkü eski yeriniz zaten lağvediliyor ve aile hekimliğine geçiyor. boşta kalan yerde en kötü yerler oluyor.

ama diyorsanızki ben daimi olarak aile hekimliğinde çalışacam. doktorlarla aram iyidir bi sorun yaşamam o zaman karar sizin. ama artık memlekete gitmek istiyorum diyorsanız bir an önce şu 10 yılı doldurup gitmeye bakın bide aile hekimliğinde oyalanmayın.

 

ayrıca aile hekimliğinde başka ile gitme diye bir şey yok. bugüne kadar hiç bir il müdürlüğü bunu doğrulamadı. yani çalıştığınız yerde çalışacaksanız. çünkü her ilin personel sayısı yeterlidir. kimse başka ilden aile sağlığı elemanı transfer etmiyor. etsede senin müdürlüğün muvafakat vermiyor.

 

arkadaşlar 4 doktor la çalışmış 2 kez istifa edip tekrar mecburiyetten aile hekimliğinde çalıştırılmış 3 ay boyuncada görevlendirilmiş bir personel olarak sizlere uyarılarımı yazdım. yaşadıklarımı yazdım. dikkate almanızı temenni ederim karar verirken iyi düşünün....

Oyla!
(0 oy)

5.12.2008 12:52:33

Yanıt: Sözleşmeli Arkadaşlar Aile hekimliğine geçmeden önce iyi düşünün....

ase (6)

potincek  haklısın ama 300 ytl yi ben azımsayamıyorum doğrusu çünkü bu ülkede 300 liraya çalışmaya razı bir sürü insan var.Bunlara atanamayan sağlıkçılar da dahil,özel sektörde aseler kadar yorulup da 300-400 alan arkadaşlarımız da var

Oyla!
(0 oy)

20.12.2008 20:56:22

Yanıt: İYİ DÜŞÜNÜN DERİM

MEcHUL (5)

ÖNCELİKLERİNİZ İYİ BİTR EMEKLİLİK VE İŞ GARANTİSİMİ YOKSA SONU YADA UCU GÖREÜNMEYEN BİR TÜNELMİ?BUNU BİLMEK GEREKİYOR ASE ARKADAŞLAR.ASE NE ANLAMA GELİYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM.BANA BU DEVLET 300 DEĞİL 1300 YTL DE VERSE BEN YİNE ÖZLÜK HAKLARIMDAN VE MEMURLUKTAN AYRILMAM.NEDENMİ,NEDENİ ÇOK BASİT BİZLERİ SÖZLEŞMEYLE MEMURLUKTAN ÇIKARDIKTAN SONRA TEKRAR MEMURİYETE GERİ ALMAYACAKLAR BİLİYORMUSUNUZ BUNU.NEDEN BİR PİLOT KANUNLA İDARE EDİLİYOR NERDE ASIL KANUN.PİLOT DEMEK BELİRLİ BİR BÖLGEDE UYGULNDIKSAN SONRA ARTI VE EKSİLERİ GÖRÜLDÜKTEN SONRA ASIL KANUN ÇIKARILIR VE UYGULAMAYA KANUR VE BU KANUNLA YÜRÜTÜLÜR İŞLER.2-3 YIL OLDU AH.LİĞİNE GEÇELİ HALEN KAPTAN PİLOTLA DEĞİL YARDIMCI PİLOTLA UÇUYORUZ.NE ZAMAN YERE İNECEK BU UÇAK.KİMSE BİR AÇIKLAMA YAPMIYOR.ÇÜNKÜ TÜRKİYE GEÇTİKTEN SONRA ASIL KANUN DEVREYE GİRECEK VE BAZI YERLERE VERİLMİŞ SÖZLER İÇERİSİNDE BİZLER GERİ MEMURİYETE DÖNEMİCEZ.BU KADAR BASİT.ARKADAŞLAR VERDİKLERİ PARAYA ALDANMAYIN VE GELECEĞİNİZİ TEHLİKEYE ATMAYIN.DERİM SİZLERE

Oyla!
(0 oy)

21.12.2008 03:10:53

Yanıt: İYİ DÜŞÜNÜN DERİM

mguzelis (24)

657 sayılı devlet memuru iken Aile Hekimliği sistemine katılan kişilerin  kanunlar karşısındaki durumları ;

Kişi ücretsiz izinli olarak ayrılmış sayılır. Ücretsiz izinlilerin avantaj ve dezavantajları ne ise aynı durumla karşı karşıyadır. (Onuda siz araştırın .)

657 sayılı devlet memuru iken ücretsiz izne ayrılmış ve Aile Hekimi olmak için sözleşme yapmış kişi eğer Sözleşmesi bitince tekrar sözleşme yapmaz veya Sözleşme kanunlarındaki durumlara uymayıp sözleşmesi fesh edilirse Aile Hekimliği sisteminden çıkmış olur. Sonrası ücretsiz izinli kişilerin memuriyetliğine dönmek için yaptıkları gibi dilekçe verip, 657 sayılı fiili çalışan devlet memurluğu pozisyonuna geri döner.

Sayın   ' potincek ' ; bu dediklerim 657 için geçerli 4924 için konum nedir ? Konuyu iyi araştırıp  öyle adım atın derim ben.  657 lerde geri dönüşte sorun yok.  Eğer  4924 lü birinin Aile Hekimliği sistemi dışına çıktığı anda eski pozisyonuna geri dönüş hakkı yoksa  bence  Aile Hekimliği sistemini seçmeyin derim.  Bu konuda bir duruma düşecekseniz mechul haklı derim. Yok eğer geri dönebiliyorsanız deneyin. Ama kanunları iyi bir şekilde öğrenmedende onun bunun yazdığı veya söylediği şeylerede güvenmeyin.  İyi bilen birine danışın 4924 ü iyi öğrenin sonra kendi kararınızı kendiniz verin. 

Maaş konusunda ' ase ' haklı, yani günümüzde helede kriz zamanında kuruşlar bile önem kazanır oldu.

Oyla!
(0 oy)

23.2.2015 21:28:03

Yanıt: Sözleşmeli Arkadaşlar Aile hekimliğine geçmeden önce iyi düşünün....

banucan (83)

Bilgi icin saolun..

 

v-pillsbuyut.com/v-pills-hakkinda-kullanici-yorumlari.html

Etiket Ekle
Etiket:

Kullanıcı:
Parola:
Yeni Üyelik Parola Hatırlat

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikasıradyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle