Abonelik Paylaş!
Görüntülenme: 15987
Oyla!
(0 oy)

15.10.2008 12:08:07

sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

cveb (1)

merhabalar. kafama takılan bişey var. şuan sağlık ocağında sözleşmeli veri giriş elemanı olarak çalışıyorum. peki ya aile hekimliği geldiği zaman ne olacağız. ???

Oyla!
(0 oy)

27.7.2009 21:50:54

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

nisa (5)

bende sözleşmeli veri giriş elemanı olarak çalışıyorum......aile hekimliği geldiğinde bizler ve temizlik personellerinin akıbeti ne olacak???  işsizler ve umutsuzlar kervanına yenileri daha mı eklenecek??? asgari ücretle çalışıp geçimimizi sağlamaya çalışırken işsizlik kapımızı mı çalacak??? bu sistem bunca kişiyi ekmeğinden mi edecek??? uykularım kaçtı ve artık derslerime bile adapte olamıyorum.....güçlükle iş bulmuşken yine işsizlik korkusu sardı bizi .......istihdam yaratmak yerine yeni işsizler ordusu..........bilgisi  olan varsa lütfen bizleri aydınlatsın..........

Oyla!
(0 oy)

12.8.2009 20:37:22

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

nisa (5)

bu konuda bilgisi olan yok mu? hiç kimse fikir beyan etmemiş.ilgili yerlere de mail attım fakat cevap yok!!!!    umarım bir hüsranla karşılaşmayız! !!!!!!!

Oyla!
(0 oy)

13.8.2009 21:04:13

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

mguzelis (24)

kişisel görüşümü söyliyeyim. Aile Hekimliği sistemi özelleşmenin bir adımıdır. Bu yıllar içinde belki 5 belki 10 yıl içinde olacak. Kolay değil . Gelelim şu önümüzdeki birkaç yıla(sizin iş durumunuz için) hangi ildesiniz çalışıyorsunuz bilmiyorum ama genel olarak tüm türkiyede uygulanan üç aşşağı beş yukarı şöyle;

 Sağlık ocağı sistemini kafanızdan siilin, yok hala sağlık ocağı sistemi gibi düşünüyorsunuz. ( devlet bize bakacak veya bize iş verecek iş ayarlayacak başka yere yerleştirir belki ) Sağlık Ocakları aile hekimliği sistemi gelir gelmez bitecektir. Yani artık işvereniniz devlet değil , neden, çünkü sağlık ocaklarının bulunduğu ilde tümü kapanacaktır. Bu anlaşıldı mı ? Yani size bu sistem içinde yer yok , yani sağlık ocağı kapandığı için sözleşmeniz bitene kadar yani yılbaşına kadar bulunduğunuz bina içierisindeki birimde ( aile sağlığı merkezinde görev yaparsınız.... sanırım.)  çalışmaya devam edersiniz.

işsizmi kalacaksınız peki!!!

hayır.

Yeni iş vereniniz ve yeni işyerleriniz olacak mı ? Evet

kimler

bunuda sonra yazarım. 

Oyla!
(0 oy)

13.8.2009 21:54:16

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

nisa (5)

mguzelis, öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim....ben kocaelinde çalışıyorum ama taşoren firmada 4/bli değil...benimde merak ettiğim konu tam olarak  işsiz mi kalacağız sorusu....kafamı kurcalayan ve allak bullak eden konu.. siz ; işsiz kalmayacaksınız diye ifade etmişsiniz umarım öyle olur ......onca insan hüsrana uğramaz......bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim......

Oyla!
(0 oy)

14.8.2009 12:06:22

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

mguzelis (24)

Aile Hekimliği geldi diyelim. Ne olacak.? Yeni birimin adı aile hekimliğinde ne olacak?

Kocaelinde '' hacı ismail çopur sağlık ocağı '' yerine '' Hacı ismail çopur Aile sağlığı merkezi '' olacak. Darıca 1 nolu sağlık ocağı yerine Darıca Atatürk Aile sağlığı merkezi veya  Darıca 1 nolu sağlık ocağı hangi mahallede ise onun adı verilecek ''Darıca Cumhuriyet aile sağlığı merkezi' veya ''darıca yeni mahalle aile sağlığı merkezi'' olacak. (bunlardan banane deme, bekle ) Sizin sözleşmeniz 1 yıllık olduğu için ; Aile Hekimleri görevi başladıktan sonra yani sizin çalıştığınız birimdeki tüm hekimlerin yerleri değişecektir. Yüksek puanlı hekimlerin tutarsa ( kişisel görüşüm) yani sizin bulunduğunuz birim çok faal bir yer olmalı ki siz orada görev yapıyorsunuz. Yoksa müdürlük kalabalık olmayan yerlere veri elemanı vermez.  Yani oradaki yer merkezi bir birim sanırım ve de burayı periferdeki hekimler de isteyecek. İstenen yere yüksek puanlı hekimler gelir. Bulunduğunuz yerdeki hekimlerden 25 bin puan ve üzeri olan varsa onunla iyi geçinin derim . Neden ? Çünkü sizin sözleşmeniz biter bitmez işsiz kalacaksınız. ( aile hekimliği gelse de sanırım sözleşmeden dolayı bir süre daha orada kalırsınız.  1 ay 3 ay bilemem. sonra işsizsiniz.

Gelelim az önceki sizin bulunduğunuz birimde kalan hekim arkadaşa; o sizin yeni patronnunuz olacak. Yani sizden memnun ise sizin bağlı olduğunuz taşeron şirkete gidip diyecekki kardeşim ben nisa hanımdan çok memnunum , nisa hanımı ASM(aile sağlığı merkezi) mizde çalıştırmak istiyorum diyecek. Neden ?

çünkü sizin maaşınızı sağlık müdürlüğü ödemiyecek o saatten sonra yeni patronunuz o hekim olacak. Tanıdık , manıdık, siyasi tanıdık herşey devreden çıkıyor. Eğer sizden memnun değilse aranızın soğuduğunu ve bir süre sonra sözleşmeniz de bittiği için sizi bir daha görmeyeceği için ilgisiz davranır. Siz çıktıktan çok kısa süre sonra yeni bir veri elemanı gelecek.

Gelelim genel duruma. şu anda 40 tane sağlık ocağı var. Bu şu demek yaklaşık bir eksik veya 1 fazla 40 civarı ASM olacak. (Yeni terimleri şimdiden ezberle) 1.437. 000 civarı nüfusa yaklaşık 440 civarı hekim lazı olacak. Bu da bir sağlık ocağına yaklaşık 11 hekim düşecek ama böyle olmayacak. ASM sayısını arttıracaklar ve 20 tane daha ASM eklendiğini göreceksiniz. Bu da ASM başına 7 civarı hekim düşecektir. Yani bazı ASM lerde 3 veya 4 hekim çalışacak. Bazı ASM lerde 10 veya 11 hatta 12 kişinin çalıştığını görebilirsiniz. İşte düğüm burada !!! 7 vya 8 hekim üzeri olan ASM lerde mutlaka veri elemanına ihtiyaç olacak. Eğer çalıştırmazlarsa çok curcuna olur. Ya çalıştırmazlarsa bundan emin ol. Çalıştıracaklar. Ve böyle 7 veya 8 tabip ve üzeri yer bulunan ASM sayısı 60 ASM den 20 ile 25 arası olur. Hatta hatta 4,5,6 kişilik ASM lerin bazıları veri elemanı çalıştırır. Şu anda Kocaelinde birinci basamakta çalışan veri elemanı sayısı 10 diyelim. Bu sayıs 20 lere hatta 30 lara çıkabilir. Yani yeni arkadaşlarınıza iş sahası açılır. Bırakın işsiz kalmayı. Kocaelinde uyum kursları sanırım eylül veya ekimde başlar. Kurslar 6 ay sürse nisan veya mayısta biter. Kura çekme yıl sonunu bulur.(tecrübe) Yani sizin içiniz rahat olsun. 2010 yılı sonuna kadar benden size garanti. Şimdiden 25 bin puan üzeri hekimlerin çalıştığınız sağlık ocağınızda kalıp kalmak istemediklerini öğrenin. 

son bir sorunuzu  daha alabilirim. sonra cevap yazmıyacağım.  

Oyla!
(0 oy)

14.8.2009 19:57:39

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

nisa (5)

mguzelis, ilginiz için teşekkür ederim...son soru hakkımıda kullanayım :) eğer aile hekimliği geldiğinde bulunduğum şehirde çalışmaya devam edersem ileriki zamanlarda başka bir ile gitmek zorunda kalırsam aynı konumda çalışma şansım var mı ?    bilgilendirmeleriniz için çok  teşekkür  ederim.......  

Oyla!
(0 oy)

14.8.2009 21:55:42

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

mguzelis (24)

'' eğer aile hekimliği geldiğinde bulunduğum şehirde çalışmaya devam edersem

ileriki zamanlarda başka bir ile gitmek zorunda kalırsam

aynı konumda çalışma şansım var mı ? ''

birinci paragraf konumunda olabilmen için ne demiştik, bulunduğunuz ASM veya başka bir ASM deki kişilerin sizi tercih etmesi gerekir. Yani şu anda olduğu gibi bana bir eleman lazım deyip sağlık grup başkanlığına o da üst makama bildirip onlar sizi oraya görevlendirme şeklinde olmayacak. ( ama böyle de olacak) nasıl mı? yani ben nisa hanımla çalışmak istiyorum deyip sizi taşeroon şirketten istedikleri gibi bazen direkt sizinle ( taşeron olmadan direkt işvereniniz bulunduğunuz , anlaştığınız ASM de olabilir. )

Yani sizi herhangi bir esnaf veya işveren gibi gel nisa hanım sizinle anlaşalım diyebileceklerdir, bu ASM dekilerin görüşüne ve isteğine bağlı. Arada taşeron firma olmadan direkt işvereniniz ASM deki hekimler olacak. Çünkü Sağlık müdürlüğü hekim ve ebe nin maaşını verecektir. Temizlik işçisi ve veri elemanının parasını ASM deki hekimlerin cebinden çıkacaktır.

Birinci şart neymiş eğer bulunduğunuz ASM de çalışmak istiyorsanız o ASM de kalacak hekimle iyi geçin ki seni taşeron firmadan direkt istesin, ya da seninle anlaşma yapsın.  Yoksa isim vermez ise kimin gelip orada çalışacağını bilemezsin bakarsın başkasını isterler veya ASM dekiler isim vermeden isterlerse o zaman taşeron firma istediğini oraya verebilir. Ya da sizinle direkt değil de başkası ile anlaşırlar. Yani taşeron firma ile veya siyasilerle aranız iyiyse o zaman yine işsiz kalmaz başka bir ASM de de görev alabilrisiniz. Çünkü Veri elemanlarına şu ankinden daha çok talep olacak. Ama bu arada siz işsiz kalmayın. Başkaları gelip doldurmasın yerinizini.

Gelelim ikinci paragrafa; Tabiki başka bir ile gidebilirsiniz. Fabrikadaki işçi neyse siz de aynı SGK  nın 4 a maddesine göre anlaşma yaptığınız için istediğiniz an işten ayrılırsınız. Ama tazminat alamazsınız. ( sözleşme bitmeden ayrıldığınız için. ) Kendiniz ayrıldığınız için.

son paragraf ta dediğiniz gibi aynı konumda tabiiki çalışırsınız. Ama dediğim gibi yeni bir işveren ( yeni ASM) kendiniz bulmanız gerekecektir. Niye çalışamayasınız ki .

Son sözüm ; size işinizi öğretecek değilim. İyi bir şeyle kapatayım. Bu sistemde en şanslı çıkacak olan guruplardan biride sizler olacaksınız. Çünkü şu an ki sistemde birinci basamakta 10 tane veri elemanı çalışıyorsa kocaelinde, bu sistemin gelmesi ile birlikte en az 20 hatta 30 lu rakkamları bulacak, veri elemanı olarak çalışacak arkadaşların sayısı. Yani size her zamankinden daha çok ihtiyaç olacak. Allah bir kapı kapatır bir kapı açar. Sadece yeni sistem nasıl olacak diye kafa karışıklığı ve de nasıl anlaşma yapacağız kuşkuları var. anlıyorum sizi . Söyledim işte o sağlık ocağında kalmak istiyorsan orada kalmak isteyen yüksek puanlı hekim ilr iyi geçin yeter. O bir şekilde seni orada tutar. Seninle anlaşır ya da senin adını taşerona verir. Tamam. Hele hele tanıdıkları bir veri elemanı varken millet başkasının huyunu suyunu öğrenmek için hiç zaman kaybetmek istemez. Öncelikle tercih ; Eski veri elmanı olacaktır.

 Herşey eskisinden daha güzel olacak sizin için. 

Oyla!
(0 oy)

15.8.2009 19:42:42

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

nisa (5)

verdiğiniz bilgilerle kafamdaki karmaşa biraz olsun son buldu..sağ duyulu davranıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim... umarım dediğiniz gibi herşey güzel olur......

Oyla!
(0 oy)

17.4.2010 20:14:13

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

muratozcan (1)

ben kilis ilsağlık müdürlüğüne bağlı sağlıkocağında veri giriş elemanı olarak çalişıyordum.malumunuz aile hekimliğine gecildi ve bütün verigiriş elemanları müdürlüğe çağrıldı ve şubelere dağıtıldı.ve bizim söleşmemiz temmuz ayında bitiyor ve hiçbir aile hekimi kimseyle anlaşmadı hatta söz konusu bile olmadı sözleşmemiz bitiyor diye temmuzda hepiimize iş bulmamız sölendi.yani çıkışımız verildi acaba başka illerde durum nasıl.ve ya işten çıkarsak tazminat alabilirmiyiz.bilgisi olan birileri yazarsa sevinirim ama kesin bilgisi olan birileri.müdürlük kesin çıkışımızı verecek temmuzda.

Oyla!
(0 oy)

23.7.2010 10:05:54

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

baki (1)

MERHABALAR BEN ANKARA DA TAŞRA BİL İLÇEDE SAĞLIK GRUP BAŞKANLIĞINDA VHKİ OLARAK ÇALIŞIYORUM .HAKKIMIZDA BİR ÇOK ŞEYLER SÖYLENİYOR AİLE HEKİMLERİYLE ANLAŞIN OCAĞA KADAR BEKLEYİN DİYENLER VAR AMA OCAKDAN SONRA NE OLACAK ONU BİLMİYORUM.HERŞEY KARMA KARIŞIK AİLE HEKİMLİĞİ DEĞİL SANKİ BİR KARA DÜZEN ÜSTÜNE KURULMUŞ YÜRÜTÜLEBİLİR SİSTEM KAFAM ÇOK KARIŞIK HALİMİZ NE OLACAK NE YAPACAĞIZ KO0NUYLA İLGİLİ BİLGİSİ OLANLARIN BİR CEVAP VERMESİNİ BEKLİYORUZ

 

Oyla!
(0 oy)

29.7.2010 21:38:54

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

ENDLESS05 (1)

AYDINLATICI BİLGİ YOK MU? İSTANBULDA VERİ GİRİŞ ELAMANLARI İŞTEN ÇIKARTILACAK MI?...

Oyla!
(0 oy)

8.10.2010 22:08:07

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

cankat35 (1)

Fatih 11 nolu ASM de çalışacak daha önce sağlık ocağında çalışmış veri elemanı aranıyor.Elemanın İstanbul Fatih ve çevresşnde oturması gerekmektedir.

Dr.Bülent ULUER (05317844484)

Oyla!
(0 oy)

21.10.2010 16:45:28

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

latife (1)

BEN İST.ANADOLU YAKASINDA BİR ASM DE VERİ ELEMANI OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM DUYDUĞUM KADARIYLA BİZLERE TIBBİ SEKRETERLİK KURSU VERİLEREK YAPTIĞIMIZ İŞ DERECELENDİRİLECEKMİŞ BU KONUDA BİGİNİZ VAR İSE YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

Oyla!
(0 oy)

23.2.2015 21:26:48

Yanıt: sözleşmeli veri giriş elemanları ne olacak???

banucan (83)

tesekkur ederiz.

 

v-pillsbuyut.com/penis-buyutme-ve-buyutucu-pompa.html

Etiket Ekle
Etiket:

Kullanıcı:
Parola:
Yeni Üyelik Parola Hatırlat

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikasıradyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle