Abonelik Paylaş!
Görüntülenme: 6074
Oyla!
9,7 (2 oy)

6.5.2011 13:12:58

aile hekimliğinin son durumu

ezelcini (2)
Küçük bir çocuğu gezmeye götürmeye kalkıp ona "Sana şöyle yaparsan şu cezayı verecem, böyle yaparsan bu cezayı" deseniz o size kaldırıp "Git başımdan. Gelmiyorum" demez mi?

Bir küçük çocuk bile bu uygulamayı kaldıramazken koskoca aile hekimine kafadan ceza verilmesi akla mantığa sığar mı?

Tıp fakültesini bin bir güçlükle kazanmış, çok zor şartlar altında okumuş, çok büyük riskleri üzerine almış, insan hayatıyla ilgili çok kutsal aynı zamanda son derece saygı duyulması gereken bu mesleğin mensuplarına onlarla dalga geçercesine onları cezalandırmak için fırsat kollarcasına çıkarılan yeni yönetmelik hükümlerine bilmem ki ne demek lazım.

Üstelik bir gerçek var ki, bir insanın üzerinde ne kadar baskı kurar, onu ne kadar çok tedirgin ederseniz onun başarısını o kadar engellersiniz. Aile hekiminin üstündeki hukuki sonuçları ağır baskılar sürekli ona yüklenen hizmet döküm envanterine göre yetiştirilmesi mümkün olmayan onca angarya görev bir yana onun gururu ve onuruyla bu kadar rahat oynamaya imkan veren yeni yönetmelik hükümleri ve hali hazırda yapılanlar akıl alır gibi değildir.

Üstelik direk değil de dolaylı yoldan çıkarılan kat sayı uygulaması gibi sözde maaşlardaki adaletsizliği ortadan kaldırmaya yönelik ama gerçekte alay eder gibi biraz daha nasıl maaştan kısabiliriz hesaplarını aile hekimlerini aptal yerine koymaya çalışan bunun gibi daha nice uygulamaları ASM lerin kategorize edilmesini vs acaba nasılaçıklamak lazım? Neden bu doktor düşmanlığı, ne istiyorsunuz onlardan? Bırakın huzurlu bir şekilde çalışsınlar ve görevlerini yapsınlar.

Onlar aslında birer kahraman. Saygıyla karşılarında şapka çıkartmanız gerekirken parmağınıza takıp oynatmanız neden? Hiç vicdanınız yok mu? İnsan hayatıyla uğraşmak kolay mı? Okumak kolay mı? Bütün bu yanlışların eller vicdana konarak ivedi bir şekilde düzeltilmesi gerekmiyor mu?

 

Oyla!
(0 oy)

9.7.2011 14:02:12

Yanıt: aile hekimliğinin son durumu

tad56can (2)

tam da dediğiniz gibi

Bu mesaj, tad56can tarafından, 09.07.2011 14:07:00 itibariyle düzenlenmiştir.
Oyla!
(0 oy)

9.7.2011 14:04:05

Yanıt: aile hekimliğinin son durumu

tad56can (2)

kesinlikle katılıyorum

Bu mesaj, tad56can tarafından, 09.07.2011 14:06:42 itibariyle düzenlenmiştir.
Oyla!
(0 oy)

6.11.2014 15:38:41

Yanıt: aile hekimliğinin son durumu

banucan (83)

aynen katılıyorum royal honey

Etiket Ekle
Etiket: e-kitap

Kullanıcı:
Parola:
Yeni Üyelik Parola Hatırlat

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikasıradyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle