Balıkesir, Aile Hekimliğine Hazırlanıyor

Balıkesir'de, "Aile Hekimliği"ne geçiş süreciyle ilgili olarak eğitim ve bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. Doktorların dahil edildiği ilk aşaması geçen yıl tamamlanan eğitimlerin, ebe, hemşire ve sağlık memurlarını kapsayan devamı bugün başladı. 29 Mayıs tarihine kadar sürecek olan eğitimlerin 09.30-17.30 saatleri arasında tam gün olarak yapılacağı bildirildi.

Aile sağlı elemanlarına yönelik olarak düzenlenen eğitimlerin devamı, Atatürk Devlet Hastanesi konferans salonunda başladı. Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesinin organizasyonuyla gerçekleşecek olan eğitim ve bilgilendirme toplantısının açılış programına katılan İl Sağlık Müdürü Mehmet Çalışkan, Balıkesir'in, Sağlık Bakanlığı'nın 28 Eylül 2007 tarihli onayı ile Aile Hekimliğine geçiş yaptığını hatırlattı. 16 Haziran 2008 tarihinde uzman doktor ve doktorların aile hekimliği birinci aşama uyum eğitimleri 25 Mart 2009 tarihinde tamamlanmıştı. İl Sağlık Müdürü Mehmet Çalışkan, aile sağlı elemanlarının bilgilendirme toplantılarının 7 Nisan Dünya Sağlık Günü'ne denk gelmesinin güzel bir tesadüf olduğunu söyledi. Aile sağlığı elemanlarını bilgilendirme eğitimine, 619 ebe, 349 hemşire ve 113 sağlık memuru olmak üzere toplam bin 80 yardımcı sağlık personelinin katılacağı, ancak, gelen talepler doğrultusunda bu sayının bin 500 civarına çıkabileceği belirtildi. 30 seans olarak planlanan eğitimde 23 doktorun eğitimci olarak görev yapacağı bildirildi. İl Sağlık Müdürü Mehmet Çalışkan, "Aile hekimliği ile ilgili çalışmalarımız sırasında bu süreci uyum içerisinde en faydalı ve en güzel şekilde tamamlamamız için fedakarca çalışan başta sağlık müdür yardımcılarım Mustafa Yılmaz, Sabiha Akdemir, sağlık ocakları şube müdürüm Fatma Alpay ile diğer şube müdürlerime ve tüm sağlık personelimize teşekkür ediyorum. Faydalı ve verimli şekilde geçeceğine inandığım bu eğitimlerin ülkemize, milletimize, Balıkesir'e ve tüm sağlık camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

Yayınlanma: 9.4.2009 | Görüntülenme: 7057
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle