Gaziantep'te Aile Hekimliği 1.Aşama Uyum Eğitimleri Başladı

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile Hekimliği Daire Başkanlığı Koordinasyonunda 30 Mart - 8 Nisan 2009 tarihleri arasında sürecek olan Aile Hekimliği 1. aşama uyum eğitimlerinin katılımcı eğitimleri devam ediyor.

Tilmen Otel'de başlayan ve aile hekimi adaylarının da katıldığı eğitimin açılış konuşmasını Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Serdar Tolay yaptı. Dr. Serdar, Tolay, Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'nın yürüttüğü Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde Aile Hekimliği 1. Basamak sağlık hizmetlerinde pilot uygulama olarak başladığı ve birçok ilin katılımıyla programın genişletildiği, önümüzdeki süreçte tüm illerin katılımıyla devam edeceğini belirtti. Gaziantep'te geçiş sürecinde yaklaşık 750 hekimin aile hekimliği 1. Aşama uyum eğitimlerine katılacağını söyleyen Dr. Serdar Tolay'ın ardından Aile Hekimliği İl Koordinatörü Prof.Dr. Füsun Ersoy da Aile Hekimliliği'nin gerekliliği, eğitiminin amaçları ve eğitim sürecinin aşamaları hakkında bilgi verdi.
1. Basamak sağlık hizmetlerindeki aile hekimliği uygulamasıyla; vatandaşların daha kapsamlı sağlık hizmeti alması sağlanacak, kişi başına düşen sağlık giderleri azaltılacak ve hekim-hasta ilişkilerinde daha kaliteli hizmet anlayışı getirilecek. Sağlık Bakanlığı'nın katkılarıyla Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan eğitimler ve geçiş hazırlıkları da tamamlandıktan sonra Gaziantep'te de Aile Hekimliği uygulaması başlayacak.

Yayınlanma: 9.4.2009 | Görüntülenme: 6787
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Yorum Yaz
  Yorumlar:
  26.5.2010 20:59:42
  Aile hekimliğinde yardımcı sağlık personelinde özel sağlık sektöründe çalışan sağlık mememuru(toplum sağlığı) hemşire ebe att vs aile hekimliğinde çalışabilecekmi çalışırsa şartlar ne olur
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle