1.Flebolenfoloji Kursları


Kongre Adı 1.Flebolenfoloji Kursları
Branş Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Tarihi 12 - 14 Haziran 2009
Görüntülenme 98
Yeri Lykia Lodge Hotel KAPADOKYA
Kongre Konuları
*Manuel Lenfatik Drenaj Temel Kursu
*Venöz Ülser Sempozyumu
Web sayfası www.mldkapadokya.org
İletişim 0352 2351323
Davet Yazısı
Değerli Meslektaşlarım,Bu kurs, I. Flebolenfoloji Çalıştay’ındaki atölyelerinde sunulan konuların artık daha geniş boyutlu ele alındığı ve uygulamaların bireysel olarak yapıldığı kursların ilki olacaktır. Kurs flebolenfolojiye emek harcayan deneyimli bilim insanlarınca yürütülecektir. Kursun hedef katılımcısı flebolenfolojide daha çok bilgi ve deneyim sahibi olmak isteyen hekim ve fizyoterapistler olacaktır. Bu ve sonraki kurs konuları Fleboloji Derneği’nin gelecekteki Board Sertifikasyon konularındandır. Bu kursu tamamladıktan sonra katılımcılar, lenfatik anatomi, fizyoloji ve patofizyolojiyi temel hatlarıyla belirleyecek, kronik lenfödem kliniğini ayrıntılayarak onun kompleks dekonjestif tedavisinin önemli öğesi olan manüel lenfatik drenajı (MLD) kuramsal ve uygulamada öğrenecek, normal venöz anatomi ve nomenklatürü tanımlayacak, normal ve anormal venöz hemodinamiklerle kronik venöz yetmezliğin en son evresi olan venöz ülserin (C5,6) deranjmanını bilecek, venöz ülser kliniğiyle onun medikal tedavisini oluşturan ilaç ve kompresyon tedavisinin teorik ve pratik yanlarında temel bilgi ve beceriye sahip olacaktır.

Ona olan ilgisi sürekli artan ve bir disiplin olarak önemi yadsınmayacak flebolenfolojinin bu ilk kursuna katılmak için sizleri, -her gün sırrını bir parça veren ama büsbütün teslim olmayan kadim “Güzel Atlar Ülkesi”-, Kapadokya’ya davet ediyorum.

Bengi sevgi ve saygılarımla

Yiğit Akçalı

Fleboloji Derneği Başkanı

Yayınlanma: 4.6.2009 | Görüntülenme: 3761
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle