Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Ulusal Kongresi

29 Eylül-3 Ekim 2010 - ANTALYA / TÜRKİYE
AİLE HEKİMLERİ DERNEKLERİ FEDERASYONU ULUSAL KONGRESİ

 

Davet / Açılış Konuşması / Önsöz

Aile hekimliğinin ülkemizde hayata geçmesiyle beraber birinci basamak sağlık hizmetleri de ivme kazanmış ve aile hekimlerinin mesleki, hukuksal, bilimsel ihtiyaçları ön plana çıkmıştır. Bu bilinçten hareketle illerde aile hekimleri dernekleri kurularak bölgesel çözümler ve paylaşımlar üretilmeye başlanmış, bunların devamında derneklerin ortak bir çatı altında toplanarak beraber hareket etme ihtiyacından yola çıkılarak da Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) doğmuştur.

Federasyonumuzun kuruluş amaçları arasında, sağlık hizmetleri içerisinde aile hekimliğinin yeri, önemi ve rolünü belirgin hale getirmenin yanısıra, her türlü bilimsel gelişme ve yenilikleri üyelerimize ulaştırılması için eğitim faaliyetleri ve kongre düzenlemeleri de yer almaktadır. Bu hedeften yola çıkarak 29 Eylül-3 Ekim 2010 tarihinde Antalya’da “AHEF (Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Ulusal Kongresi) 2010” kongresini düzenlemiş bulunmaktayız.

Bu ilk kongremiz de sahada aile hekimlerimizin uygulama da yaşadıkları sorunları gündeme getirebilecekleri, deneyimlerini paylaşabilecekleri, bilimsel gelişmeleri takip edebilecekleri, hukuksal sorunlarını çözüme kavuşturabilecekleri, kısacası aile hekimliği uygulamasının A’dan Z’ye masaya yatırılacağı bir kongre olmasını planladık. Bu kongrede Sağlık Bakanlığımız’ın ve Türkiye’de önde gelen uzmanlık derneklerinin desteğini almış olmaktan mutluluk duymaktayız.

Geniş kitleleri altında barındıran federasyonumuzun kongresinde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Dr. Hamza GEMİCİ

AHEF Yönetim Kurulu Başkanı

AHEKON 2010 Kongre Başkanı

Dr. İlknur SALMAN

AHEF Yönetim Kurulu 2. Başkanı

AHEKON 2010 Kongre Sekreteri

Yayınlanma: 23.7.2010 | Görüntülenme: 4609
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle