13. Fizyoterapide Gelişmeler Sempozyumu

7 Ekim-9 Ekim 2010 - HATAY / TÜRKİYE
13. FİZYOTERAPİDE GELİŞMELER SEMPOZYUMU
Davet / Açılış Konuşması / Önsöz


Değerli katılımcılar,

Ulusal Fizyoterapide Gelişmeler sempozyumları, her geçen gün faaliyet alanları artan ve giderek önem kazanan fizyoterapistlik mesleğine ait yeni yöntem, teknoloji ve uygulamaların tartışıldığı, mesleki stratejilerin belirlendiği, yeni projelerin gündeme geldiği, mesleki ve sosyal birliktelikleri güçlendiren önemli platformlar olmuşlardır. 1981 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen sempozyumların bu yıl 13.sünü düzenlemekten dolayı gurur duymaktayız.

Fonksiyonel yetersizliklerin giderilmesi, sağlığın iyileştirilmesi ve yaşam kalitesinin artırılması amaçlarıyla verilen fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetlerinin nöroloji, ortopedi, pediatri, geriatri, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, sporcu sağlığı, kadın sağlığı, onkoloji, halk sağlığı ve endüstri gibi çeşitlilik gösteren alanlarda uygulanması, toplumun ihtiyaçlarına göre yeni faaliyet alanlarının gelişimi, toplumun ve meslek seçme aşamasında olan öğrencilerin fizyoterapistlik mesleği ile ilgili farkındalığının artması memnuniyet vericidir. Hedefimiz sahip olduğumuz anahtarı en iyi şekilde kullanmak ve daima daha ileriye gitmek olmalıdır.

Sizleri 13. Ulusal Fizyoterapide Gelişmeler Sempozyumu'nda birlikte olabilmek için farklı kültür ve inançların buluşma noktası Hatay'a davet ederken, bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşacak olan çok değerli ulusal ve uluslararası konuklara, bildiri ve posterleri ile sempozyumu renklendirecek araştırmacılara ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan herkese sonsuz teşekkür ediyor, Hatay'ın doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri eşliğinde sempozyumun anılarınızda özel bir yere sahip olmasını diliyoruz.

Prof. Dr. Gül ŞENER

Sempozyum Başkanı

Hacettepe Üni. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

Dr. Fzt. Bülent ELBASAN

Sempozyum Başkanı

Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkanı

Yayınlanma: 23.7.2010 | Görüntülenme: 3610
  Yorum Abonelik
  Oyla! 5,5 (1 oy)
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle