13. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi

18 Ekim-22 Ekim 2010 - İZMİR / TÜRKİYE
13. ULUSAL HALK SAĞLIĞI KONGRESİDeğerli Meslektaşlarımız,

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı olarak birlikte 18-22 Ekim 2010 tarihleri arasında 13. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi'ni, İzmir’de düzenlemekteyiz.

Son yıllarda sağlık alanında yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile birlikte sağlığa harcanan paranın giderek artmasına karşılık sağlıkta beklenen olumlu çıktılara ulaşılamamaktadır. Bununla da kalmayıp, sağlık göstergeleri açısından, toplum kesimleri arasındaki uçurum giderek açılmaktadır.Zor değil hastalığımızın nedenini anlamak,

Şöyle bir bak üstümüze başımıza,

O saat öğrenirsin her şeyi.

Çünkü elbiselerimizi yıpratan neyse,

Odur vücutlarımızı da yıpratan.Brecht’in günümüzden 80 yıl önce şiirinde yaptığı vurgu bu gün bilim dünyasında bir paradigma olarak ele alınmaktadır. Biz halk sağlığı alanında uğraş verenler sağlığın sosyal belirleyiciler ve sağlık sistemlerinden bağımsız şekillenemeyeceğinin bir kez daha altını çizmek için “Sağlıkta Eşitsizlikler” konusunu kongremizin ana teması olarak belirledik ve her alanda tartışmaya açmayı planladık. Kongre boyunca ülkemizden ve yurt dışından katılacak konunun uzmanı konuşmacıların aktarımlarıyla bilgilerimizi tazeleyecek, duyarlılığımızı arttıracak ve konuyu tüm boyutlarıyla irdeleyeceğiz.

Halk Sağlığı’nın geniş yelpazesi içinde yer alan pek çok konuya değinen oturumlarımızın yanı sıra, sözlü bildirilere de olabildiğince yer verip, araştırmalarımızın paylaşılması ve enine boyuna tartışılmasını sağlayacağız.

Sağlık sistemimizde farklı alanlarda görev üstlenen sağlık çalışanlarını ve tüm Halk Sağlıkçıları sorunlarımızı, kaygılarımızı, övünç ve başarılarımızı paylaşmak üzere İzmir’e davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Gül ERGÖR

Kongre Eş Başkanı

Prof. Dr. Hilal ÖZCEBE

Kongre Eş Başkanı

Yayınlanma: 23.7.2010 | Görüntülenme: 4042
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle