AHBS ile ilgili duyuru
AHBS ile ilgili duyuru

3.1.2.0 versiyonuna yükselttiğiniz uygulamada veri kalitesi için yapmanız gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.

Uygulamayı yükledikten sonra gönderilmeyi bekleyen,sanki bakanlığa gönderilmemiş gibi görünen izlemler ve muayeneler olduğunu göreceksiniz. Bunun sebebi, yerel uygulamada verilerin bakanlığa ulaştığına dair tutulan logların güncellenmesidir. Dolayısıyla eksik olan log kayıtlarının tamamlanabilmesi için gönder al ekranına düşen bu kayıtların merkeze tekrar gönderilmesi gerekmektedir.

Bir diğer unsur ise; bakanlığa verisini göndereceğiniz hastalarınızın lokasyon bilgisini, mahalle kodlarını yani yaşadıkları yerin adresini kodlamanız gerekmektedir. Bakanlığa verisini gönderemediğiniz bir hastanızın "hasta bilgilerini güncelle" ekranından adres bilgisinin kodlanmış olup olmadığını kontrol ediniz.

Kodlanmış adres bilgisinin girilmesini zorunlu kılmamızın sebebi Coğrafi Bilgi Sistemine geçilmesi için gereklidir. Hekimlerimiz için hazırladığımız Karar Destek Sistemleri(Son birkaç rapor ve düzenleme kaldı)ile birlikte çalışacak ve şuana kadar merkeze gönderilmiş bilgileri Türkiye haritası üzerinde görsel olarak incelemenizi sağlayacak. Bundan dolayı Sisteme kayıtlı bütün kişilerin mahalle kodlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bir aksilik olmazsa Karar destek Sistemlerine hekimlerimiz tarafından bir iki hafta içinde ulaşılabilmesi planlanmaktadır.(13.08.2007)

Sağlık Bakanlığı
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Yayınlanma: 14.8.2007 | Görüntülenme: 3616
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle