TMFTP Derneği Gebelik ve Doğumda Etik ve Yasal Boyut Kongresi

Sayın Meslektaşlarımız,

Hastalıkları önlemek, hafifleştirmek veya iyileştirebilmek çabalarının tümü olan tıp, bilim ile sanat arasında özgün bir yer alır. Bu nedenle metodlar, teknikler ve protokoller kadar, ahlaki değerleri merkez alan uyulması ve kaçınılması gereken davranışlar bütününü, sosyal düzeni sağlayan haklar ile birlikte yürütmek, tıbbın zorunluluğudur. Bu evrensel gerçeğe duyarlı derneğimiz, Etik ve Hukuk Subgrubu etkinlikleri çerçevesinde düzenleyeceği bu toplantıda, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nın, öncelikle Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Yandal çalışanları ve Hukuk Uzmanları’nın değerli bilgilerini sunma, paylaşma ve tartışmalarını önemsemektedir. Ayrıca sağlık alanında yaşadığımız süreçte suçlanmalar karşısında defansif tıbba yönelen hekimlerin sorunlarının bir nebze de olsa bu vesile ile gündeme gelmesini sağlayacağımızı düşünüyoruz.


28 Nisan 2012 tarihinde Ankara Hilton Hotel’de gerçekleşecek olan Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği Gebelik ve Doğumda Etik ve Yasal Boyut Kongresi “ nde sizleri aramızda görmeyi umuyor, değerli katılımlarınızı bekliyoruz.

Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği Yönetim Kurulu adına saygılarımı sunarım.

Doç. Dr. İsmail Dölen
TMFTP Derneği Etik Hukuk Subgrubu ve Kongre Başkanı 

 

Doç. Dr. Nuri Danışman
TMFTP Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Web: www.tmftpetikhukuk.org

 

Yayınlanma: 23.2.2012 | Görüntülenme: 3059
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Yorum Yaz
  Yorumlar:
  hemsirehayriye 5.12.2014 23:52:25
  2014 Hemşirelik mezunuyum kayseri ilinde ASE olarak calismak istiyorum .
  İlgilenen aile hekimlerinin ulasmasini bekliyorum.
  Not : Taşrada da calisirim.
  İletişim : 05536053678
  Tesekkurler
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle