Tacizle Suçlanan Aile Hekimine Beraat
Tacizle Suçlanan Aile Hekimine Beraat

FATİH’teki bir sağlık ocağında çalışan 53 yaşındaki pratisyen hekim E.M., iddiaya göre muayene ettiği 32 yaşındaki kadın hasta S.D.’ye, tahlil için numune alacağını ve bunun için orgazm olması gerektiğini söyledi.

S.D. bunun mümkün olmadığını anlatınca, doktor E.M. bir eliyle kadının dudaklarına dokundu, diğer elini kadının cinsel organına soktu. S.D.’nin şikayeti üzerine doktora ‘nitelikli cinsel saldırı’dan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Savcı, doktor E.M. için 10.5 yıl hapis talep etti. Mahkeme ise, doktor E.M.’nin cezalandırılması için S.D.’nin soyut beyanı dışında delil bulunamadığını belirtti. S.D.’nin vücuduna organ sokulduğunun raporla tespit edilemediğini hatırlatan mahkeme, “Sanığın cinsel saldırı suçunu oluşturduğuna dair delil bulunmaması nedeniyle beraatına karar verilmiştir” dedi.

Kaynak : Hürriyet

Yayınlanma: 30.4.2012 | Görüntülenme: 2436
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle