Yılın Hemşire Ve Ebeleri Ankara’da Ödüllerini Aldı
Yılın Hemşire Ve Ebeleri Ankara’da Ödüllerini Aldı

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. Törende yaptığı konuşmada, ebe ve hemşirelerin sağlık hizmetlerinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Sağlık Bakanı Akdağ, ebe ve hemşirelerin toplumda her zaman saygı gördüğünü söyledi.

“Hemşire” kelimesinin ''kız kardeş'' anlamına geldiğini, bu mesleği yapanların hastalara anne şefkatiyle yaklaştığını ifade eden Akdağ, sağlık hizmetlerinden memnuniyetin artmasında ebe ve hemşirelerin payının büyük olduğunu vurguladı. Geçmişte sağlık alanında büyük sorunlar yaşandığını da ifade eden Akdağ, ''Bunları düzeltmeyi hep istedik. O yüzden 10 yıldır günde 10 saat çalışıyoruz. Biz de sizlerle nöbet tutuyoruz. Çocuklarımızın nasıl boy attığını göremedik. Sizler olmasaydınız başaramazdık, Allah razı olsun'' ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Akdağ, konuşmasının ardından görev yaptıkları illerde yılın hemşire/ebesi seçilenlere plaketlerini verdi.

kaynak sağlıkaktüel

Yayınlanma: 14.5.2012 | Görüntülenme: 2233
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle