Acar: 2012 Yılında Suistimalleri Ortadan Kaldıracağız
Acar: 2012 Yılında Suistimalleri Ortadan Kaldıracağız

Bir sosyal güvenlik sisteminin sürdürülebilir olabilmesi için dört çalışanın bir emekliye bakması gerektiğine dikkat çeken Acar, bu oranın Türkiye’de 1.89 olduğunu ifade etti. Sosyal güvenlik reformu ile Türkiye'yi gelişmiş Avrupa ülkelerinden daha iyi sağlık hizmeti verir hale getirmelerine rağmen bazı özel hastanelerin bunu suistimal ettiğini kaydeden Acar, buna kesinlikle izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Yılsonuna kadar suistimalleri ortadan kaldıracaklarını ifade eden Acar, bütün hastanelerin düzgün çalışmak zorunda olduğunu söyledi.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ülkenin tamamına hitap ettiğini hatırlatan Acar, "Hepsini bunun içinde değerlendirmiyorum, ama bazı özel hastanelerimizde zaman zaman üzücü manzaralarla karşılaşıyoruz” diye konuştu. Köylerden vatandaşların minibüslerle toplanıp hastanelere getirildiğini kaydeden Acar, bu durumun ahlaki olmadığını söyledi. “Böyle bir yöntemi kabul edemeyiz” diye sözlerine devam eden Acar, bu kadar geniş açılımlar yapılmasına, vatandaşın önünün açılmasına karşın hala suistimallerle karşılaştıklarını dile getirdi. Acar, 2012 yılında alınan tedbirlerle birlikte suiistimallerin önemli ölçüde önleneceğini vurguladı.

TC kimlik numarası ile tedavi konusundaki suistimalleri avuç içi damar okuma sistemiyle ortadan kaldıracaklarını söyleyen Acar, vatandaşların TC kimlik numarası ile hastaneye gidip rahatlıkla tedavi olabildiğini hatırlattı. Buna rağmen bazı hastanelerin bunu da suistimal ettiğine vurgu yapan Fatih Acar suistimal yapan sağlık kuruluşu sayısının önemli oranda olduğunu ve bunları tespit ettiklerini bildirdi.
Kaynak:sağlıkaktuel

Yayınlanma: 12.6.2012 | Görüntülenme: 2419
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle