Sinop Aile Hekimleri Derneği Kuruldu
Sinop Aile Hekimleri Derneği Kuruldu

Sinop'ta görev yapan aile hekimleri dernek çatısı altında toplandı.

Aile hekimleri arasında dayanışmayı sağlamak ve geliştirmek, ekonomik sosyal ve mesleki sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmak üzere kurulan Sinop Aile Hekimleri Derneği (SİNAHED), çalışmalarına başladı. Dernek Başkanı Dr. Behcet Şükrü Eser, derneğin Sinop ili sınırları içerisindeki aile hekimlerini kapsadığını belirterek, dernek ile sağlık hizmeti alanında mesleğin yeri, önemi ve rolünü belirli hale getirmeyi hedeflendikleri söyledi. Dr. Eser, "Dernek tüzüğümüzde de yer aldığı gibi, sağlık hizmetleri alanında ülke gerçeklerini de göz önünde bulundurarak, sorunların çözümüne hizmet etmek, mesleki icralarına yansıyan sağlık sorunlarını gündeme getirmek ve çözüm yolları araştırmak amaçlarımız arasında. Aile hekimliği uygulama standartlarını belirlemek, mesleki eğitim programları geliştirmek istiyoruz. Bünyesinde, üyelerimizin özlük haklarıyla ilgili alanlarda yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmak, meslek ve üyelerin ilgilendiren alanlarda faaliyetlerde bulunmak amacını da taşıyan derneğimiz, çalışmalarına başladı" diye konuştu.

Sürekli gelişen sağlık teknolojisini de yakından takip ederek üyelerini bilgilendireceklerini de kaydeden Sinop Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Behcet Şükrü Eser, aile hekimliği konusunda toplumu bilgilendireceklerini, bu konuda eğitim çalışmaları yapmak istediklerini de sözlerine ekledi.

(SÖ-SA)

Yayınlanma: 2.2.2008 | Görüntülenme: 6967
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Yorum Yaz
  Yorumlar:
  AzerTurk 1.2.2011 13:26:00
  Sinop Aile Hekimleri derneği üyelerine ulaşabileceğimiz herhangi bir iletişim adresi veya telefonu mevcut mu? Iğdırdaki aile hekimleri olarak kendilerine danışmamız gereken bir durum var da.
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle