2.AŞAMA EĞİTİMLERİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
2.AŞAMA EĞİTİMLERİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Sağlık Bakanlığı ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) arasında, 'Aile Hekimliği İkinci Aşama Eğitimi e-Öğrenim ile Yerinde Eğitim Projesi İşbirliği Protokolü' imzalandı.

Sağlıkta Dönüşüm Projesi çerçevesinde aile hekimliği geçiş dönemi eğitimleri kapsamında verilecek olan 2. Aşama eğitimleri, e-Öğretim eğitim yöntemlerinin kullanılacağı metodla gerçekleştirilecek. Proje kapsamında Aile hekimliği yapacak yaklaşık 25 bin doktora e-Öğretim eğitim yöntemi ile eğitim verilecek.

Protokolle, Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanacak eğitim materyallerinin SAÜ'nün sahip olduğu İnternet Destekli Öğretim altyapısı kullanılarak e-öğrenme eğitim formatına çevrilmesi, internet üzerinden verilebilmesi için çoklu ortam araçları ile eğitim içeriği geliştirilmesi amaçlanıyor.

SAÜ, Bakanlık için web tabanlı eğitim programlarını hazırlayacak. Sağlanan ders materyallerini internet destekli öğretim platformunda sunulacak içeriklere dönüştürecek ve gerekli düzenlemeleri yapacak. Protokol kapsamında sunulacak eğitim programları ve eğitim içeriklerinin sürekli geliştirilmesini sağlayacak. Bakanlığa ait özelleştirilmiş bir ders içeriği sunum ara yüzü hazırlayacak, SAÜ Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan ders içeriklerinde Bakanlığın istediği değişiklikleri yapacak. Eğitimin verimli ve öğretici olması için gerekli tüm unsur ve şartları sağlayarak, gerektiğinde bu konuda üçüncü kişi, kurum ve kuruluşlarla çalışacak. Hizmet ve danışmanlık hizmetleri almakla yükümlü olacak.

İmza töreninde konuşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Türkiye'de uzaktan ve internet destekli öğretimde önemli bir yere sahip olan Sakarya Üniversitesi'nin zengin internet altyapısı ve e-learning programları ile yaşam boyu öğrenmenin önemli bir parçası haline geldiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı adına protokole imza koyan Prof. Dr. Süleyman Görpelioğlu ise konuşmasında, SAÜ'nün teknolojik altyapısının geldiği nokta itibariyle güven verici olduğunu belirterek, bu olanak sayesinde Aile hekimlerine yönelik yapacakları eğitim çalışmalarının hem süratli hem de kaliteli olacağını söyledi.

Yayınlanma: 7.6.2008 | Güncellenme: 14.4.2010 | Görüntülenme: 5949
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle