Karaman'da bugün son gün
Karaman'da bugün son gün

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü aile hekimliği birimlerinde boş olan birimlere yerleştirme yapacak.Konu hakkındaki duyuru ise aşağıdadır.

"24.11.2004 tarih ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması hakkında Kanun gereği Bakanlığımız 05.02.2007 tarih ve 01269 sayılı olur ile İlimiz Aile Hekimliği Pilot İller kapsamına alınmış olup, 15.01.2008 tarihinde İlimizde uygulamaya başlanılmıştır.

  24.03.2007 tarih ve 26472 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Pilot Uygulaması hakkındaki Yönetmelikte değişiklik yapılmasına Dair Yönetmeliğin pilot ilde pozisyon boşalması veya yeni pozisyon açılması hakkındaki 2.maddenin (A) fıkrasının (II) numaralı bendinin ilgili alt bentleri uygulamak suretiyle, İlimizde Merkez 46 Nolu Bayır Aile Hekimliği Birimi ve Ermenek 9 Nolu Kazancı Aile Hekimi Birimi Aile Hekiminin talebi üzerine sözleşmeleri iptal edileceğinden bu boşalan pozisyona, yerleştirme işlemi yapılacaktır. Boş pozisyon ve Aile Hekimliği başvuru formu ektedir.                          

  Merkez 46 Nolu Bayır Aile Hekimliği Birimi ve Ermenek 9 Nolu Kazancı Aile Hekimi Birimi için Yerleştirme işlemine Karaman’da sözleşmeli aile hekimi olarak görev yapanlar ile aile hekimi olma hakkını kazanmakla beraber idari görevlerinden ayrılmaları uygun görülmeyen İl Sağlık Müdürü, Müdür Yardımcıları veya Şube Müdürleri, Karaman’da aile hekimi iken askerlik dönüşü veya doğum sonrası bir defalık tercih hakkını kullanmayan aile hekimleri, birinci yerleştirme sonrası oluşturulan yedek listedeki tabip ve uzman tabipler başvurabileceklerdir.

 

   Yerleştirme işlemi sırasında herhangi bir Aile Hekimi pozisyon tercihinde bulunduğunda, bu Aile Hekiminin görev yaptığı bölge de diğer Aile Hekimlerinin tercihine sunulacaktır.

 

   Merkez 46 Nolu Bayır Aile Hekimliği Birimi ve Ermenek 9 Nolu Kazancı Aile Hekimi Birimi için bu yerleştirme işlemine kadrosu veya pozisyonu Karaman’da olmak şartı ile İl Sağlık Müdürlüğü kurum ve kuruluşlarında çalışan aile hekimi uzmanı diğer uzmanlar, tabipler ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tabip/diğer uzman tabipler başvurabileceklerdir.

 

   Müdürlüğümüz toplantı salonunda 22.07.2008 tarihinde saat 18.30’da yapılacak olan yerleştirme işlemi esas olmak üzere tercihte bulunmak isteyen Aile Hekimleri, Aile Hekimliği başvuru formunu doldurularak 21.07.2008 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Müdürlüğümüz Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Şubesine müracaat etmeleri gerekmektedir."

Yayınlanma: 21.7.2008 | Görüntülenme: 8459
  Yorum Abonelik
  Oyla!

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle