Aile hekimlerine nöbet tutturmayan Sağlık Grup Başkanı açığa alındı

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde görev yapan Sağlık Grup Başkanı Mehmet Cak, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü'nün başlattığı soruşturma kapsamında açığa alındı.

Edinilen bilgilere göre, Düzce'nin Gölyaka ilçesinde görev yapan aile hekimlerine nöbet tutturmadığı gerekçesiyle, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Gölyaka Sağlık Grup Başkanı Mehmet Cak hakkında soruşturma başlatıldı. İki sağlık ocağı bulunan Gölyaka'da görev yapan aile hekimlerinin saat 23.00'e kadar tutmaları gereken nöbet, Gölyaka Kaymakamı Ömer Faruk İlhan'ın, Gölyaka Sağlık Grup Başkanı Mehmet Cak'a verdiği talimatla kaldırıldı. Nöbet tutan aile hekimleri bir sonraki gün izinli sayılıyordu. Muayene olmak için sağlık ocağına giden hastaların, hekiminin izinli olduğu gün başka bir hekime muayene olmak istememesi üzerine Kaymakam Faruk İlhan'ın böyle bir uygulamaya gittiği öğrenildi.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü'nün nöbetlerin kaldırıldığını öğrenmesi üzerine, Gölyaka Sağlık Grup Başkanı Mehmet Cak hakkında soruşturma başlatıldı. Cak, başlatılan soruşturma sonuçlanana kadar görevinden açığa alındı.

CHA

Yayınlanma: 23.12.2008 | Güncellenme: 14.4.2010 | Görüntülenme: 7455
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Yorum Yaz
  Yorumlar:
  doktor112 23.3.2009 19:13:00
  çok yazık çok.öncelikle aile hekimliğinin çok iyi oldugunu söyleyeyim.ama aradaki maaş farkından dolayıda iderenin size düşmanlıgının oldugunu da söyleyeyim.öylebir sözleşme imzalıyoruzki(MECBUREN)her işi yaptırabilecekler bununla.toplum sağlığı denen bir kurum var deniliyor ama biz hala nerde oldugunu göremedik.her işi aile hekimlerine yaptırıyorlar.defin ruhsatı-nöbet-işyeri mayeneleri-ehliyet muayenesi-...bu şekilde uzayıp gidiyor.toplum saglıgı görevleri yükleniyor.şimdi soruyorum bunu bu şekilde uygulayacaksanız bu sistemi niçin kurdunuz.gerçektende insanlar hekimlerine alıştı ve başkasını istemiyor.sen zorunlu nöbeti tutturup niçin izin veriyorsun.iş çok uzun nihayetinde çok bilen (ASLINDA HİÇ BİLMEYEN )idareci bozuntuları yüzünden kin ve nefret üretilerek bu güzelim sistem zayi oluyor ve bakanlıkta göz yumuyor buna niçin anlamış degilim.
  datron 8.1.2009 14:26:37
  bence en güzelini yapmış meslektaşım helal olsun aile hekimliği diye dayatığınız şeyden bişeycik olmaz sağlık ocakları sistemine noldu nesi eksikte kaldırdınız yurtdışında herkez ail hekimliğinden bıkmışken siz aile hekimliğne geciyorsunız birkerede allah aşkına türk olarak siz bişey yapın imf yi işin içine katarsan ümüğünede cöker heryerinede bukadarda düşüncesizlik olmaz al sana aile hekimliği helal meslaktaşım bravo sana
  umutsu 28.12.2008 17:27:48
  bu doktorların çilesi bitmez bi yandan kaymakam bi yandan siyasilere arkasını dayamış doktor olduğunu unutmuş yerel sağlık idaresi yöneticileri
  aile hekimlerine birde gece nöbeti tutturun  yada kömür dağıtırken sağlık muayenesi yaptırında %57 oy alın gerisi önemli değil zaten (etik mesleki saygı)
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle