Eskişehir'de Aile Hekimliği Yerleştirme İlanı

Eskişehir Sağlık Müdürlüğü'nün ilanı:

24.11.2004 tarih ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması hakkında Kanunun gereği Bakanlığımız 16.02.2006 tarih ve 1538 sayılı olur ile İlimiz Aile Hekimliği Pilot İller kapsamına alınmış olup, 17.07.2006 tarihinde İlimizde uygulamaya başlanılmıştır.  

24.03.2007 tarih ve 26472 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Pilot Uygulaması hakkındaki Yönetmelikte değişiklik yapılmasına Dair Yönetmeliğin pilot ilde pozisyon boşalması veya yeni pozisyon açılması hakkındaki 2.maddenin (A) fıkrasının (I) ve (II) numaralı bendinin ilgili alt bentleri uygulamak suretiyle, İlimiz Mihalgazi İlçesinde Bakanlığımız Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 25.11.2008 tarih ve 34964 sayılı uygun görüşü ile 188 No'lu Aile Hekimliği bölgesi açılmıştır. Bu nedenle Yeni açılan Aile Hekimliği bölgesine 30.12.2008 tarihinde yerleştirme yapılacaktır. Yeni pozisyon ve Aile Hekimliği başvuru formu ektedir.                           

 Müdürlüğümüz toplantı salonunda 30.12.2008 tarihinde saat 14.00'de yapılacak olan yerleştirme işlemi esas olmak üzere tercihte bulunmak isteyen Aile Hekimleri ve Hekimler, Bakanlığımız Personel Bilgi Sisteminden detaylı hizmet tablosu çıktısı alarak ve Aile Hekimliği başvuru formunu doldurularak 29.12.2008 Salı günü saat 17.00'ye kadar Müdürlüğümüz Aile ve Toplum Sağlığı Şubesine müracaat etmeleri gerekmektedir.

188 No'lu Aile Hekimliği bölgesi için Yerleştirme işlemine Eskişehir'de sözleşmeli Aile Hekimi olarak görev yapanlar ile Aile Hekimi olma hakkını kazanmakla beraber idari görevlerinden ayrılmaları uygun görülmeyen İl Sağlık Müdürü, Müdür Yardımcıları veya Şube Müdürleri, Eskişehir'de Aile Hekimi iken askerlik dönüşü veya doğum sonrası bir defalık tercih hakkını kullanmayan Aile Hekimleri başvurabileceklerdir.                                              Eskişehir'de olmak şartı ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Aile Hekimi Uzmanı, Tabipler ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan Tabip/diğer Uzman Tabipler başvurabileceklerdir. Bu yerleştirme işlemi sonrasında boş kalan pozisyon olması halinde kamu görevlisi olmayan Uzman Tabip veya Tabiplerin başvuruları değerlendirilerek yerleştirme işlemi yapılacaktır. Kamu görevlisi olmayan hekimlerin başvuru formu ile diplomanın noter tasdikli sureti, Savcılıktan sabıka kaydı yoktur belgesi, sağlık raporu ve askerlik şubesinden ilişik yoktur belgesini (erkek adaylar için) ibraz etmeleri gerekmektedir.

Yerleştirme işlemi sırasında herhangi bir Aile Hekimi pozisyon tercihinde bulunduğunda, bu Aile Hekiminin görev yaptığı bölge de diğer Hekimlerinin tercihine sunulacaktır.

             

                                                                                                      SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Yayınlanma: 23.12.2008 | Güncellenme: 14.4.2010 | Görüntülenme: 5824
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle