AİLE HEKİMİNİZE KAYIDINIZI YAPTIRIN

    1 Ocak 2009 tarihinden itibaren uygulanacak olan sevk zinciri sisteminin kayıt yaptırmayan vatandaşları zor durumda bırakacak.

     İl Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Toplum Sağlığı Şube Müdürü Doktor Murat Şahinşah, Aile Hekimliği için hala başvuruda yapmayan vatandaşlara bazı önerilerde bulundu.

     1 Ocak 2009 tarihinden itibaren uygulanacak olan sevk zinciri sisteminin kayıt yaptırmayan vatandaşları zor durumda bırakacağını dile getiren Şahinşah, kayıt için izlenmesi gereken yolu şöyle aktardı: “1 Ocak 2009 tarihi itibariyle sevk zinciri geleceğinden dolayı kişiler 2. basamak sağlık hizmetinden faydalanmak istediğinde kedilerinde sevk zorunluluğu aranacak. Sevki alabilecekleri yerler 1. basamak sağlık hizmetlerinin verildiği yerler. Kişilerin hekim seçme hakkı mevcut. Bağlı bulundukları nüfuslara göre aile hekimlerinden herhangi biryle görüşerek ve kayıt formunu dolduracaklar. Kimliği yada T.C. kimlik numarası ile giden kişiler kayıt yaptırabilecek.
Hekimin red etmesi yada kişinin hiç bir hekimle anlaşamaması durumunda merkezdeki Toplum Sağlığı Merkezlerine gelerek sisteme kayıt olma taleplerini buradaki arkadaşlara iletecekler. Bağlı bulundukları sağlık ocağında nüfusu en az olan hangi hekimse kanunun gereği kişi o hekimin hastası olacak.”
      Düzce Damla Gazetesi

Yayınlanma: 23.12.2008 | Güncellenme: 14.4.2010 | Görüntülenme: 6651
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle