9. Uludağ Jinekoloji ve Obstetri Kış Kongresi
Kongre Adı
9. Uludağ Jinekoloji ve Obstetri Kış Kongresi
Branş
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Tarihi
15 - 18 Ocak 2009
Yeri
Almira Otel / Bursa
Web sayfası
Davet Yazısı
Değerli meslektaşlarımız,

9. Uludağ Jinekoloji ve Obstetri Kış Kongresi’ni 15-18 Ocak 2009 tarihlerinde düzenliyoruz. Her yıl giderek artan konuşmacı ve katılımcı sayısıyla artık gelenekselleşen kongremizde, bu yıl da Jinekoloji ve Obstetri alanındaki güncel gelişmeleri tartışma imkanını bulacağız.

Daha önceki kongrelerden aldığımız geri bildirimlerle sizler için iki günlük, kısa ancak özlü bir bilimsel program hazırladık. Bu süre içerisinde, yurtdışı ve yurtiçinden gelecek değerli konuşmacılarımız aracılığıyla Kadın Hastalıkları ve Doğum alanındaki tüm yenilikleri sizlere sunmak ve birlikte tartışmak amacındayız.

Jinekoloji ve Obstetri’nin alt dallarındaki bilgilerini daha da pekiştirmek isteyen meslektaşlarımız için ise bu yıl da doyurucu bir kongre öncesi kurs programı düzenledik.

Genç meslektaşlarımızın ve özellikle araştırma görevlisi arkadaşlarımızın kongremize mümkün olan en geniş kapsamlı katılımı en büyük arzumuzdur. Bu nedenle araştırma görevlileri için kongre katılım ücretini, geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da mümkün olduğunca düşük tuttuk. Kongreye bildiri ile katılmak isteyen araştırma görevlilerinden bildirisi kabul edilenleri de kongre katılım ücretinden muaf tutmak istedik. Öte yandan, araştırma görevlilerinin uygun şartlarda konaklaması için kongre organizasyon şirketinin de elinden geleni yapacağını bilmenizi isteriz.

Sunulacak bildiriler arasından bilimsel komitenin seçeceği 5 araştırmanın ise daha önceleri olduğu gibi ayrıca ödüllendirileceğini de hatırlatırız.

Bu yılki kongremizin en önemli yeniliklerinden birisi, klinikteki yükümüzü bizlerle birlikte, belki de bizlerden fazlasıyla sırtlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum ebe ve hemşirelerimiz için ayrı bir salonda gerçekleştirilecek olan tüm gün süreli oturumlardır. Değerli mesai arkadaşlarımız bu sayede ebelik ve ebe hemşirelik, yardımcı üreme yöntemleri hemşireliği, jinekolojik onkoloji hemşireliği ve jinekolojik endoskopi hemşireliği gibi konularda bilgilerini güncelleme fırsatını bulabileceklerdir.

Sağlık Bakanlığı’nın endüstrinin kongrelere verdiği destekle ilişkili olarak getirdiği kısıtlamalar nedeniyle 9. kongremizi bu kez Bursa’da düzenliyoruz. Bu amaçla Bursa’nın köklü ve çok yakın dönemde tamamıyla yenilenerek kongre turizmine tam anlamıyla uygun hale getirilmiş olan Almira Otel’ini seçtik. Kongremizi Uludağ’ın zirvesinde değil de, eteklerinde düzenlesek dahi, refakatçilerimizin Uludağ’a ulaşımını düzenli servis ağımızla sağlamaya devam edeceğiz. Kongremizin sosyal yönünün en önemli ayağı ise gerek bir Osmanlı, gerekse bir Avrupa kenti olarak Bursamızın kendisi olacaktır.

Ocak 2009’da bir arada olmak dileklerimizle,

Prof. Dr. Candan CENGİZ
Kongre Başkanı
Prof. Dr. Osman H. DEVELİOĞLU
Kongre Sekreteri
Yayınlanma: 13.1.2009 | Görüntülenme: 4510
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle