3. Jinekolojik Endoskopi Kongresi
Kongre Adı
3. Jinekolojik Endoskopi Kongresi
Branş
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Tarihi
7 - 11 Nisan 2009
Yeri
Sheraton Çeşme Otel
Web sayfası
İletişim
+90 (232) 390 17 00
Davet Yazısı
Sayın Meslektaşlarımız,


Teknolojide yaşanan baş döndürücü gelişmeler ve son yıllarda robotik cerrahinin jinekolojide geniş uygulama alanı bulması, endoskopiye olan ilgiyi daha da arttırmıştır. Jinekolojik Endoskopi Derneği (JED) tarafından, ilki 2004 yılında, ikincisi 2007 yılında düzenlenen Jinekolojik Endoskopi Kongresi’nin üçüncüsü 7-11 Nisan 2009 tarihleri arasında Çeşme - İzmir'de gerçekleştirilecektir.

Genç bir dernek olmasına rağmen 700’ü aşkın üyesi bulunan, Amerika ve Avrupa'nın saygın endoskopi derneklerince (ESGE, AAGL) ortak çalışma derneği olarak kabul edilen JED, ülkemizde endoskopik cerrahi ile uğraşan jinekologları bir şemsiye altında toplamayı ve endoskopik uygulamaların Türkiye sathında yayılabilmesini hedef edinmiştir.

Artık endoskopik cerrahi, jinekologların ilgi göstermek zorunda oldukları bir alan haline gelmiştir. Gerek "genel jinekoloji" gerek "reprodüktif endokrinoloji ve infertilite" gerek "onkoloji" gerekse "ürojinekoloji" ile uğraşan kadın doğum hekimleri giderek artan oranda endoskopik cerrahiye ilgi duyar ve uygular hale gelmişlerdir.

Ege'nin incisi Çeşme - İzmir'de gerçekleştirilecek olan kongremizde Laparoskopi ve Histeroskopi alanlarındaki son gelişmeler, konularında deneyimli yerli ve yabancı konuşmacılar tarafından siz değerli meslektaşlarımıza aktarılırken, gerçekleştirilecek canlı cerrahi uygulamalar ile katılımcılar klinik pratiklerine faydalı teknikleri görme olanağını bulacaklardır. Ayrıca kongre öncesi gerçekleştirilecek kurslar ile meslektaşlarımız daha interaktif bir ortamda kendilerini geliştirme güncelleme ve pratik edinme fırsatı elde edeceklerdir. Bununla birlikte endoskopi ekibinin vazgeçilmez bir parçası olan hemşireler için de bir kurs düzenlenmesi planlanmıştır.

Duyurumuzdaki sloganda olduğu gibi, 'Herşey göründüğü gibi değildir!' Bilgiyi, deneyimleri ve geleceği paylaşmak üzere hepinizi JED'in 3. kongresine bekliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.Prof. Dr. Onur Bilgin
JED ve Kongre Başkanı

Doç. Dr. Fatih Şendağ
JED ve Kongre Genel Sekreteri
Yayınlanma: 13.1.2009 | Görüntülenme: 4172
  Yorum Abonelik
  Oyla!
  Etiket Ekle
  Etiket:

  Kullanıcı:
  Parola:
  Yeni Üyelik Parola Hatırlat

  Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası  radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle